סקר "גאלופ": 51% מהאמריקנים נגד פעולה בסוריה

יותר ממחצית מהציבור האמריקני מתנגד לתקיפה של ארה"ב בסוריה – כך עולה מסקר מכון "גאלופ". במקביל, רק 36% הביעו תמיכה בתקיפה, נתון נמוך מאוד, זאת ביחד לסקרים שנערכו בעבר. כבר בחודש מאי הביעו רוב האמריקנים התנגדות לתקיפה

טילי טומהוק במזה"ת (רויטרס)

תמיכת האזרחים בארה"ב לנקיטת פעולה צבאית אמריקנית בסוריה היא מהנמוכות ביותר אי פעם ב-20 השנים האחרונות - כך עולה מסקר מכון "גאלופ" שפורסם הערב (ו'). רק 36% מהאמריקנים תומכים בפעולה צבאית בארה"ב, בעוד 51% מתנגדים לפעולה ו-13% "לא בטוחים".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

כבר בסקר שנערך במאי השנה הביעו 68% מהאמריקנים את התנגדותם לפעולה צבאית כדי "לנסות לסיים את הסכסוך". התמיכה בפעולה צבאית היא קצת יותר גבוהה כעת, אולי בגלל האשמות חדשות, מארה"ב וממדינות אחרות, שממשלתו של נשיא סוריה בשאר אסד השתמשה בנשק כימי נגד בני עמו. נציין כי 71% מהאמריקנים אמרו בסקר שהם עוקבים אחרי החדשות על מלחמת האזרחים בסוריה.

בסקרים קודמים האחרונים שביצע בעבר, המכון מדד את דעת הקהל בארה"ב לקראת פעולה צבאית במדינות נוספות . התמיכה הגבוהה ביותר להתערבות הייתה באפגניסטן והנמוכה ביותר הייתה בשנת 1999 בעת הסכסוך בקוסובו.

נחוש לתקוף. אובמה (AP)

בתוך כך, נשיא ארה"ב ברק אובמה עדיין נחוש לצאת לפעולה אך הודה הערב כי יהיה קשה להשיג רוב בקונגרס. הוא אמר כי רוב מנהיגי ה-G20 הסכימו איתו כי אסד הוא זה שביצע את המתקפה הכימית באוגוסט. עם זאת, יש עדיין חילוקי דעות באשר לשאלה האם יש לנקוט בפעולה צבאית ללא תמיכת מועצת הביטחון של האו"ם.

המתקפה בסוריה מתעכבת - הסיקור המלא:

ההכנות לתקיפה: ארה"ב מפנה את אזרחיה מלבנון

"המתקפה על סוריה - גדולה מהצפוי"

רוסיה תעביר לסוריה נחתת עם "מטען מיוחד"

"אירן תנקום בארה"ב אם תתקוף"