מקור אמריקני: "המתקפה על סוריה תהיה גדולה מהצפוי ותגרום נזק רב"

מקור בצוות הביטחון הלאומי של הנשיא אובמה מדווח כי המתקפה על סוריה תהיה "גדולה מהציפיות של כולם" ותגרום נזק עצום למשטרו של אסד - "יותר ממה שגרמו המורדים בשנתיים של לחימה". על פי הדיווח ברשת ABC, מאות טילי טומהוק ופצצות ממטוסים יתקפו את סוריה ללא הרף

המתקפה צפויה לכלול מאות טילי טומהוק (AP)

מתקפה מוגבלת ומדויקת? לא לדברי רשת ABC, שדיווחה הלילה (ו') כי תכנית המתקפה של אובמה בסוריה עשויה להיות "גדולה באופן משמעותי מהציפיות של כולם".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

מהדיווח, המסתמך על דברי מקור מאחד מגופי הביטחון הלאומי בארצות הברית, עולה כי מתקפה אווירית אמריקנית בת 48 שעות עשויה לגרום יותר נזק מזה שגרמו המורדים הסורים בשנתיים האחרונות.

"המתקפה האווירית, שתימשך לפחות יומיים, צפוייה לכלול מתקפה אווירית של טילים ופצצות ארוכי טווח ממטוסי B-2 ו- B-52, שיטוסו מארצות הברית", נכתב. בדיווח צוין עוד, כי צבא ארצות הברית צפוי להפעיל "מתקפה רצופה של טילי טומהוק מהמשחתות במזרח התיכון, שנושאות כ-200 טילים".

הדיווח של רשת ABC סותר את טענת הנשיא אובמה ל"מתקפה מוגבלת, שתזהיר את אסד משימוש נוסף בנשק כימי". על פי הפרסום, אין לאובמה כרגע רוב בבית הנבחרים על מנת להעביר לביצוע את תכנית התקיפה, מכיוון שרבים בארצות הברית סבורים שהחלופה לאסד - המורדים הסורים - אינה טובה יותר.

בימים האחרונים הופץ סרטון, שמציג ככל הנראה הוצאה להורג של חיילי צבא סוריה בידי המורדים, וייתכן כי הסרטון האכזרי, ששודר אתמול ברשת CBS, יקשה על ממשל אובמה לגייס תמיכה לתכניתו.

ביטל ביקור. אובמה (AP)

מקדם תקיפה: אובמה ביטל ביקור

בתוך כך, הודיע אמש הבית הלבן כי אובמה ביטל את נסיעתו המתוכננת לקליפורניה בשבוע הבא. הנשיא האמריקני צפוי להישאר בוושינגטון כדי לעבוד על קידום הפתרון בסוריה, לפני ההצבעה בקונגרס שתיערך ביום שני הקרוב.

בינתיים, מנהיג הרוב בסנאט מפזר מסרים חיוביים ביחס לאישור המהלך בסוריה. עוזרו של הסנאטור הארי ריד אמר היום כי ישנה "אופטימיות זהירה" ביחס לאישורה של פעולה צבאית מוגבלת במהלך השבוע הבא. 

סיקור מיוחד - לקראת תקיפה בסוריה:

רוסיה תעביר לסוריה נחתת עם "מטען מיוחד"

"אירן תנקום בארה"ב אם תתקוף"

"פוטין לא הדיר שינה מעיניו של קרי"

בריטניה: ראיות חדשות לנשק כימי

רוסיה שולחת ספינות ביון לאזור סוריה