ארצות הברית: נשא HIV נאשם בהפצת הנגיף

תושבי מחוז שקט במדינת מיזורי שבמרכז ארה"ב נדהמו מכתב אישום שהוגש נגד אחד התושבים: למרות שדיוויד מנגום אובחן כנשא HIV לפני עשור, הוא קיים יחסי מין לא מוגנים עם מאות בני זוג והדביק לפחות אחד מהם. הרשויות חוששות כי לא ניתן יהיה להגיע לכל האנשים שעמם קיים מגע מיני לצורך בדיקתם

נאשם בהדבקת מאות. אילוסטרציה (חדשות 2)

תושב מדינת מיזורי שבארה"ב אמר לרשויות כי הוא קיים יחסי מין עם 300 בני אדם מאז שהוא אובחן כנשא HIV. הוא עומד כעת למשפט באשמת הדבקת אדם אחר בווירוס, והרשויות מסרו כי הוא צפוי לעמוד לדין באשמת סעיפים נוספים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

הפרשה נחשפה לאחר שדיוויד מנגום, בן 36, סיפר לבן זוגו שהוא נשא HIV - הנגיף שגורם למחלת האיידס מאז שנת 2003. בן זוגו נבדק ונמצא כי גם הוא נושא את הווירוס. בתגובה, פנה האחרון למשטרה והגיש תלונה בעניין. דיוויד מנגום הואשם בהדבקת אדם בנגיף. החוק במיזורי על הדבקת אדם במחלה מדבקת כתוצאה מרשלנות הוא אחד הקשים בארצות הברית, והעונש עליו עלול להגיע עד כדי מאסר עולם. עורך דינו של מנגום סירב להגיב לפניית סוכנות הידיעות AP.

מסמכים שהגיעו לבית המשפט מגלים שמנגום הודה כי קיים יחסי מין לא מוגנים עם כ-300 בני אדם מאז שאובחן כנשא HIV לפני כעשור. לפני כשנתיים הוא עבר למיזורי מטקסס, שם הוא הורשע בזנות והתערטלות בציבור.

"רק שמות פרטיים, בלי טלפונים או כתובות"

לחוקרים הוא סיפר שנהג להכיר גברים בפארקים, תחנות עצירה למשאיות ומקומות מרוחקים אחרים. המשטרה מאמינה כי רבים מבני הזוג שלו היו נהגי משאית שעברו באזור אך לא מתגוררים בו, ולכן יהיה קשה לאתר אותם ולבדוק האם הם אכן נדבקו.

"הרשימות שלו מורכבות משמות פרטיים בלי טלפונים או כתובות. זה הולך להיות קשה לאתר אותם", אמר אחד מחוקרי המשטרה שאמונים על המקרה. בעקבות כך, פנו החוקרים לכלי התקשורת בארה"ב ולאחר מכן אכן הגיעו כמה מהנפגעים האפשריים שלו לבדיקות רפואיות.

הדביק את בן זוגו

בעקבות הפרשה, מספר התושבים שבאו לבדיקת HIV במחוז סטודארט, היכן שמנגום מתגורר, עלה פי שבעה בהשוואה לתקופה שקדמה לפרסום בתקשורת. "אנחנו מאוד מופתעים שמשהו כזה קרה פה", אמר אחד התושבים.