הטיסה הופסקה בגלל שטיח מסריח

הנוסעים שהמריאו בטיסת לופטהנזה משטוקהולם לפרנקפורט לא הצליחו לסבול ריח נוראי שהיה על סיפון המטוס. צוות הדיילים דיווח לטייסים, שהחליטו להנחית את המטוס באמצע הדרך ולהעביר את הנוסעים לטיסות חלופיות. הסיבה לריח החריף: שטיח חדש שהותקן במטוס. לידיעת הנוסעים: השטיח הוחלף

מטוס לופטהנזה מאותו דגם (יוחאי מוסי)

הנוסעים המתמידים יודעים לזהות היטב 'ריח של מטוס', שמורכב לרוב משילוב של אוכל מחומם ואוויר דחוס. במקרה של טיסה אחת, כנראה שהריח היה קצת יותר מדי: טיסת לופטהנזה משוודיה לגרמניה ביצעה נחיתה לא מתוכננת והנוסעים הועברו למטוסים חלופיים בגלל שהסירחון שעלה מהשטיחים בתא הנוסעים היה בלתי נסבל.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

אתר התעופה Aviation Herald פרסם כי הצוות בטיסה 809 משטוקהולם לפרנקפורט דיווח על ריח איום בקבינה, ריח שהיה כל כך חריף עד שהטייס החליט להנחית את המטוס בקופנהגן שבדנמרק ולא להמשיך לפרנקפורט, למרות שמדובר בטיסה קצרה יחסית. הנוסעים הועברו לטיסות חלופיות והגיעו לפרנקפורט באיחור של שעתיים ו-45 דקות.

צוות התחזוקה של לופטהנזה בקופנהגן מצא כי המקור לריח החריף היה שטיח חדש שהותקן במטוס. הצוות פירק אותו מהמטוס, והוא המשיך לאחר מכן ריק לפרנקפורט. על המטוס, מדגם אירבאס A320, היו 129 נוסעים.