חמינאי: "ארה"ב תפסיד במלחמה עם סוריה"

בישיבה של מועצת המומחים האירנית אמר המנהיג העליון של אירן טען כי ארה"ב ניצלה את המתקפה הכימית בכדי להתערב בנעשה בסוריה. לדבריו, מצפה לאובמה הפסד אם אכן יתקוף בדמשק. "אמריקה עשתה טעות בסוריה, והיא תצטרך לסבול הפסד", הזהיר

אירן ממשיכה במסע האיומים. מנהיגה העליון של אירן האייתולה עלי חמינאי אמר היום (ה') כי ארצות הברית ניצלה את המתקפה הכימית בסוריה כעילה להתערבות במדינה, והזהיר את ארצות הברית מפני הפסד במערכה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"במקרה של סוריה המתקפה הכימית היא רק תירוץ", אמר חמינאי בישיבה של מועצת המומחים האירנית. "הם אומרים שהם רוצים להתערב בגלל בעיות הומניטאריות. אמריקה עשתה טעות בסוריה, והיא תצטרך לסבול הפסד בשל כך".

גם האפיפיור פרנציסקוס הביע היום באופן רשמי התנגדות לתקיפה בסוריה. לרגל ועידת הפסגה של 20 המדינות המתועשות, ה-G-20, כתב האפיפיור מכתב רשמי לנשיא רוסיה פוטין, ובו כתב כי פתרון צבאי בסוריה יהיה "מרדף חסר תוחלת".

"מרדף חסר תוחלת". האפיפיור פרנציסקוס (רויטרס)
מוקדם יותר היום, הביעה גם סין את התנגדותה לפעולה צבאית בסוריה. לטענת סגן שר האוצר במדינה, פעולה שכזו נגד סוריה תפגע בכלכלה העולמית, ובעליית מחירי הנפט. היא קוראת לשוב לשיחות שיובילו לפתרון פוליטי למלחמת האזרחים במדינה.

"פעולה צבאית תביא לעלייה במחירי הנפט"

"לפעולה צבאית תהיה השפעה שלילית על הכלכלה העולמית, ובעיקר על מחיר הנפט", אמר סגן שר האוצר ז'ו גואנגיאו, בתדרוך עיתונאים שנערך בשולי מפגש ה-G20 ברוסיה, "זה יגרום לעלייה במחיר הנפט".

בתוך כך, דיווחה סוכנות הידיעות רויטרס כי מומחים שהגיעו לוועידת 20 המדינות המתועשות, לא מצפים שמנהיגי העולם יגיעו להסכמה בעניין סוריה במהלך הפסגה של עשרים המדינות.