פוטין: לא שולל תקיפה בסוריה - אם יוכח שנעשה שימוש בנשק כימי

רוסיה משנה את הטון? הנשיא ולדימיר פוטין אמר כי מוסקבה עשויה לתמוך בפעולה צבאית – בתנאי שיתקבלו הוכחות שמשטר אסד תקף בנשק כימי. הוא הדגיש כי כל מתקפה חייבת לקבל את אישור האו"ם והזהיר מפעולה חד צדדית

פוטין: "תקיפה בסוריה - רק באישור האו"ם" (AP)

נשיא רוסיה ולדימיר פוטין לא שולל את האפשרות שמוסקבה תתמוך בתקיפה צבאית בסוריה, אם יוכח מעל לכל ספק שמשטר אסד השתמש בנשק כימי. בראיון לערוץ הטלוויזיה הממלכתית ברוסיה סייג פוטין את דבריו והדגיש כי כל מתקפה חייבת לעבור את אישור האו"ם. הוא הזהיר את המערב מפני "פעולה חד צדדית" בסוריה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

פוטין התייחס גם לאספקת הנשק למשטר אסד, ואמר כי רוסיה לא תפסיק למכור נשק ל"ממשלה הלגיטימית" של סוריה, בהתאם לחוזים שעליהם חתמה.

נשיא רוסיה הודה כי מוסקבה כבר שלחה מספר מרכיבים של טילי 300-S מתקדמים לסוריה, אך אמר כי משלוחים נוספים הוקפאו. פוטין רמז כי ייתכן שרוסיה תמכור את הטילים לגורמים אחרים אם מדינות המערב יתקפו בסוריה בלי תמיכה ממועצת הביטחון של האו"ם.

חברי סנאט מסכימים על פעולה בסוריה (רויטרס)

הסנאט: תקיפה - לא יותר מחודשיים

יו"ר ועדת החוץ של הסנאט האמריקני, הסנאטור הדמוקרטי רוברט מננדז, הודיע הלילה כי הוא והמנהיג הרפובליקני הסנאטור בוב קורקר, הגיעו להסכמה על הצעת הנשיא אובמה לתקיפה מוגבלת בסוריה. בהצעה נכתב כי התקיפה תהיה מוגבלת בזמן, ולא תמשך יותר מ-60 ימים, עם אפשרות להארכה במקרים מסוימים של חודש נוסף.

על פי ההצעה, ארצות הברית לא תשלח כוחות צבא רגליים לתוך סוריה, אלא התקיפה תתבצע רק מהאוויר ומן הים. לאחר הסכמה זו של מנהיגי הוועדה, כל שנותר הוא ששאר חברי הוועדה יחתמו על ההצעה. במידה והוועדה תאשר את התקיפה, ההחלטה תעבור להצבעה בסנאט, שיצביע על ההחלטה הסופית.