ארה"ב: "החוטף מאוהיו" התאבד בתאו בכלא

אריאל קסטרו, שזכה לכינוי "החוטף מאוהיו" לאחר שהחזיק בשבי שלוש צעירות שהעידו על מסכת ההתעללויות שלו במשפט, שם קץ לחייו בתאו בכלא בקליבלנד. הוא הואשם ב-937 סעיפים והודה ברובם

אריאל קסטרו בבית המשפט (רויטרס)

"החוטף מאוהיו" אריאל קסטרו שהורשע בחטיפה וכליאה של שלוש צעירות במשך למעלה מעשור שם קץ לחייו בתאו בכלא בקליבלנד - כך הודיעו הבוקר (ד') הרשויות בארצות הברית. קסטרו, בן 53, הוחזק בכלא בבידוד מוחלט. הוא נמצא תלוי בתאו, ומותו נקבע בבית החולים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בית המשפט בקליבלנד גזר עליו לפני כחודש עונש של מאסר עולם, ללא אפשרות לשחרור מוקדם. החטופות בחרו להעיד במשפט ולדבר בפתיחות על ההתעללות שחוו בביתו של קסטרו, שזכה לכינוי "בית הזוועות".

התובע חשף כי מישל נייט, אמנדה ברי וג'ינה דה כתבו יומנים בהם תיארו בפירוט את הזוועות שעברו ובאילו תאריכים. בין השאר חשפו היומנים כיצד פיתה קסטרו את הצעירות בעזרת הבטחות שווא כמו הבאת גור כלבים למען הילדים. עוד נכתב ביומנים שקסטרו נעל את הנשים ברכב חונה במחסן במשך שלושה ימים, כשקיבל אורחים, ונחשפו עדויות רבות למסכת ההתעללות האכזרית והשיטתית שלו.

קסטרו, שהואשם ב-937 סעיפים ובהם חטיפה, אונס, תקיפה ועוד, הודה ברובם. התובע במשפט, טים מקגינטי, אמר שקסטרו נהג לקשור את קורבנותיו בקרסוליים ונתן להן ארוחה אחת ביום. "הוא מודה בהתנהגות הלא אנושית והבלתי נסבלת שלו, אבל נותר ללא תחושת אשמה למעשיו", אמר התובע. קסטרו הגיב לאישומים ואמר כי בניגוד לנטען הוא "לא מפלצת".