צרפת: חיילים נדקרו ליד בית כנסת

הדוקר, שנשא עליו תעודת זהות שבה נכתב כי שמו הוא מוסה קוליבלי - נעצר בתום מצוד שנערך אחריו. לדברי גורמי משטרה, הוא שלף סכין באורך של כ-20 סנטימטרים. אין נפגעים בקרב הקהילה היהודית

שלושה חיילים שביצעו סיורי אבטחה סמוך לבית כנסת במרכז יהודי בעיר ניס שבדרום צרפת נדקרו אחר הצהריים (שלישי) - כך מסרו גורמי משטרה. שניים מהם נפצעו באורח קל. הדוקר נעצר.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

אחד מהחיילים נפצע בזרועו והשני בפניו. ראש העיר ניס, כריסטיאן אסטרוסי, מסר כי האיש נשא עליו תעודת זהות ובה נכתב כי שמו הוא מוסה קוליבלי. שם המשפחה זהה לזה של המחבל שביצע את הפיגוע ב"היפר כשר" בחודש שעבר, אמדי קוליבלי. אסטרוסי השתמש בחשבון הטוויטר שלו כדי "להודות לשוטרים ולאזרחים האמיצים שעזרו במעצר".

שני חיילים נפצעו. ניס, היום (רויטרס)

גורם משטרתי אמר כי להב הסכין שבה השתמש הדוקר הייתה באורך של כ-20 סנטימטרים. בעקבות האירוע, החל מצוד אחר האיש שבסופו הוא נלכד בידי שני שוטרים ואדם נוסף שהיה בזירה בעת האירוע. ברשותו של הדוקר נמצאה סכין נוספת. המשטרה בעיר בודקת כעת מה היו מניעיו של האיש.

מאז מתקפות הטרור בחודש שעבר בצרפת, בהן נהרגו 17 בני אדם במערכת המגזין "צ'ארלי הבדו" ו"היפר כשר", המדינה נמצאת בכוננות גבוהה, וכוחות צבא ומשטרה מסיירים במרכזי הערים ובאזורים יהודיים.