דיווח: אישום בהריגה לדורס לי זיתוני

בית המשפט בצרפת העמיד לדין את אריק רוביק בסעיפים של הריגה בנסיבות מחמירות והפקרה – כך מדווחת סוכנות הידיעות הצרפתית AFP. לפי הדיווח, קלוד אייזק שהיה עמו ברכב בשעת התאונה יעמוד בפני בית משפט מחרתיים. השניים נמלטו מישראל לאחר שלפי האישום דרסו למוות את לי זיתוני ב-2011 ולאחר מכן הפקירו אותה ונמלטו

לי זיתוני ז"ל

אישום בפרשת לי זיתוני: סוכנות הידיעות הצרפתית AFP מדווחת הערב (ג') כי אריק רוביק, שנמלט מישראל לאחר שעל פי החשד דרס למוות את זיתוני בספטמבר 2011, מואשם בצרפת בהריגה בנסיבות מחמירות.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

לפי הדיווח, רוביק מואשם גם בכך שלא סייע לזיתוני לאחר שדרס אותה, וכמו כן עבר באור אדום בשעה שנמלט מזירת התאונה בתל אביב. החשוד השני שהיה ברכב בשעת התאונה, קלוד אייזק, יובא לדיון בבית המשפט בעניינו ביום חמישי הקרוב.

רועי פלד, בן זוגה של זיתוני ז"ל, אמר בשיחה עם חדשות 2 באינטרנט כי "ציפינו להחלטה הזו, ואנשינו נכחו בשימוע. שמענו את ההודעה של השופט. נכון לרגע זה, אנחנו חלוקים - מצד אחד אנחנו שמחים שמערכת המשפט הצרפתית רואה סוף סוף צורך להעמיד את השניים לדין, ולהגיש נגדם כתב אישום 'מכובד', שחושף את מעלליהם מרגע התאונה, לפניה ואחריה.

"עם זאת, אנחנו ערוכים לשלב השני שהוא ניהול של משפט קשוח, לא פשוט, במדינה זרה. השניים הוכיחו בעבר שבאמצעות משאבים רבים העומדים לרשותם הם מתחמקים מענישה פעם אחר פעם. אנחנו נעמוד עם היד על הדופק, ומתחילים בהליך גיוס של משאבים על מנת שנוכל לעמוד מולם. אני מקווה מאוד שמערכת המשפט הצרפתית אכן תהיה קשוחה ותעמוד מאחורי ההבטחות שהובטחו לנו", הוסיף פלד.

"אנחנו זקוקים לתמיכה של אזרחי ישראל. אני רוצה לאחל לכולם שנה טובה וצודקת, ולומר המון תודה. המאבק לא יסתיים עד שהשניים לא יישבו מאחורי סורג ובריח", סיכם פלד.

לפני כשבועיים דיווח העיתון הצרפתי "לה פיגארו" כי אריק רוביק וקלוז אייזק יישפטו בצרפת בגין גרימת מוות, אי סיוע לאדם והימלטות מזירה. על העבירות הללו הם עשויים לספוג עונש של 10 שנות מאסר וקנס של כ-150 אלף אירו.

רועי פלד מסר אז בשיחה עם חדשות 2 באינטרנט: "לאחר מאבק של שנתיים, בתאריך העברי של התאונה - אני אכן שמח שמשרד המשפטים הצרפתי הצליח סוף סוף לשים ידיו על שני הדורסים".

פלד הוסיף, כי הוא "מקווה שמשרד המשפטים הצרפתי יעמוד בהבטחתו ובהבטחות נוספות שקיבלנו מבכירי הממשל בצרפת להעמיד את השניים לדין על העבירה החמורה שביצעו ועל עבירות נוספות". עוד אמר, כי הם מוכנים למשפט הפלילי הבינלאומי שהולך להיות לא פשוט ואנחנו מוכנים אליו עם כל הכוחות ומגייסים את כל המשאבים.