אובמה לקונגרס: אשרו בהקדם פעולה מוגבלת

נשיא ארה"ב ממשיך במסע הלחצים על הקונגרס. בפגישה עם מנהיגי בית הנבחרים קרא אובמה לפעול להצבעה מהירה שתאפשר פעולה מצומצמת. "לא נחזור על המלחמות הארוכות בעירק ואפגניסטן", הדגיש. לאחר הפגישה הודיעה יו"ר בית הנבחרים כי הוא תומך במהלך

אובמה: הפעולה תהיה מוגבלת (רויטרס)

אחרי מסע השכנועים אמש, קורא נשיא ארה"ב ברק אובמה לקונגרס להצבעה מהירה שתאשר פעולה מוגבלת בסוריה. "התוכנית האמריקנית תהיה מוגבלת בהיקפה", הדגיש אובמה בפגישה עם מנהיגי הקונגרס, "לא נחזור על המלחמות הארוכות בעירק ובאפגניסטן".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

נשיא ארה"ב שב והדגיש כי הוא מבקש לאשר מהלך פרופרציונאלי שיפגע ביכולותיו של הנשיא הסורי בשאר אסד. "מה שאנחנו מכוונים אליו הוא מהלך מצומצם", ציין, "בו בעת יש לנו אסטרטגיה רחבה יותר שתאפשר לנו לחזק את יכולותיה של האופוזיציה בסוריה".

לאחר הפגישה עם מנהיגי בית הנבחרים, הודיע יו"ר בית הנבחרים ג'ון ביינר הודיע כי יתמוך בקריאתו של אובמה לפעולה בסוריה וקרא לעמיתיו ללכת בעקבותיו. "יש לנו אוייבים בעולם שצריכים להבין שלא נסבול סוג כזה של התנהגות", הדגיש.

לא רוצה לחזור על עירק. אובמה, ארכיון (AP)

ראש הוועדה לקשרי חוץ בסנאט הסנאטור רוברט מנדז אמר היום כי החלטה המאשרת לצבא ארה"ב פעולה צבאית בסוריה צפויה לעבור, אך לא בלי שינויים מסויימים. "אני מאמין כי נגיע לשם", אמר מנדז בתשובה לשאלה אם לסנאט יש את הקולות הנחוצים להעברתה של החלטה מעין זו.

לדבריו, ההחלטה שכפי הנראה תעבור תהיה על פעולה מצומצמת יותר מכפי שכיוון אליה הממשל. "בסופו של יום היא תיצור איזון בין הצורך לפעול, ולפעול בצורה שתענה על המטרות שלנו ולא תיצור מצב שאין לו סוף", הוסיף בראיון לרשת סי.אן.בי.סי.

מקיין: "הצבעה נגד התערבות צבאית - קטסטרופה"

אתמול נועד הנשיא אובמה בבית הלבן עם הסנאטורים לינדזי גרהאם וג'ון מקיין, ממנהיגי הרפובליקנים בקונגרס. האחרון הביע תמיכה בפעולה צבאית, והזהיר מפני ההשלכות של דחיית הצעתו של הנשיא.

יחד עם זאת, אמר גורם בבית הלבן כי בוושינגטון מוכנים לנסח מחדש את טיוטת ההצעה שמאשרת פעולה צבאית נגד אסד "על פי הפרמטרים שהציב אובמה".

"הצבעה בקונגרס נגד התערבות צבאית בסוריה תהיה קטסטרופלית", אמר הסנאטור ג'ון מקיין בתום פגישתו עם הנשיא אובמה בבית הלבן. הוא הוסיף, כי "יש עוד דרך ארוכה לעבור" עד שההצעה תאושר.