תמונות חדשות מקובה מעידות: פידל קסטרו חי ומתקשר

לאחר גל השמועות על מות המנהיג לשעבר, התקשורת הציגה את פידל קסטרו במהלך פגישה עם סטודנטים בהוואנה. קסטרו, אחיו של הנשיא המכהן, ממשיך להביע את דעתו - גם לאחר המגעים לנרמול היחסים בין קובה לארה"ב

מתלוצץ עם תלמידיו ורופאיו: התקשורת הקובנית הציגה היום (שלישי) תמונות חדשות של מנהיג קובה והנשיא לשעבר פידל קסטרו בן ה-88 לראשונה מאז אוגוסט האחרון. התמונות נועדו להפריך את השמועות שצצו שוב בחודש האחרון על מותו של המנהיג, בעיקר לאחר שלא נשמע קולו בנוגע לנרמול היחסים עם ארצות הברית.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בתמונות נראה קסטרו יושב, כפוף מעט, כשהוא משוחח עם סטודנט מהוואנה בשם ראנדי פרדומו. בחודש דצמבר האחרון התפרסמו שמועות רבו בנוגע למצבו של קסטרו, במיוחד על רקע ההצהרות של אחיו והנשיא הנוכחי ראול קסטרו והנשיא ברק אובמה על חידוש היחסים.

רבים במדינה סברו שכל עוד פידל עצמו בחיים, להנהגה הקובנית לא יהיה אומץ להיפתח לוושינגטון אחרי שישה עשורים של יריבות מרה.

על פי הידיעות בתקשורת הקובנית, קסטרו הביע תמיכה מאוד מסויגת במהלך מול וושינגטון אחרי ששקל את הנושא במשך חודש שלם. "תמיד נתמוך בשיתוף פעולה וידידות עם כל עמי העולם, גם עם יריבינו הפוליטיים", אמר קסטרו, שהוסיף שהוא לא ממהר לסמוך על וושינגטון.

קסטרו במפגש עם הסטודנט (רויטרס)

התמונה שפורסמה היום צולמה לפני שבוע, איש דת ברזילאי שפגש את המנהיג השבוע אמר שמצבו הבריאותי של קסטרו טוב: "הוא רזה מאוד, אבל ערני". קסטרו פרש מההנהגה והעביר אותה לאחיו בתהליך שהחל ב-2006 והסתיים ב-2008. למרות שהוא מקבל אורחים, בעיקר מנהיגים שונים מאמריקה הלטינית, הוא לא מופיע בפומבי בשנה האחרונה.

בשבוע שעבר הנשיא הקובני ראול קסטרו אמר כי למען נרמול היחסים ארה"ב תצטרך להחזיר לקובה את שטח הבסיס האמריקני במפרץ גואנטנמו, להסיר את האמברגו על סחר עם האי ולפצות את ממשלת קובה על שנים של חרם. את הדברים הוא אמר בכנס של מנהיגי מדינות באמריקה הלטינית שנערך בסן חוזה, בירת קוסטה ריקה.