בגיל 64: שחתה מקובה לארה"ב

דיאנה ניאד בת ה-64 נכנסה לספרי ההיסטוריה לאחר ששחתה את המרחק הארוך ביותר באוקיינוס פתוח ללא כלוב המגן מכרישים וללא סנפירים. ב-53 שעות רצופות היא חצתה את מיצר פלורידה המפריד בין הוואנה בירת קובה לקי ווסט שבדרום מזרח ארה"ב

דיאנה בקי ווסט, אחרי 53 שעות (רויטרס)

הרבה מאוד מרחק פיזי וגם אידיאולוגי מרחיק בין חופי קובה לחופי ארה"ב, אבל המרחק הזה ניתן לגישור עם הרבה כוח רצון: אישה בת 64 הייתה הראשונה שהשלימה שחייה מהוואנה שבקובה לקי ווסט שבארה"ב ללא כלוב המגן מכרישים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

דיאנה ניאד, תושבת ארה"ב, השלימה חלום של 35 שנים לחצות בשחייה את מיצר פלורידה, 175 קילומטרים שמפרידים בין החוף הצפוני של קובה לחוף של מדינת פלורידה בארה"ב.היא שחתה את המרחק ב-53 שעות של שחייה רצופה. עם הגעתה חיכה לה צוות רפואי והיא פונתה באמבולנס לבדיקות רפואיות, ובעיקר לצורך החזרת נוזלים אחרי המאמץ הפיזי האדיר לכל אדם, בוודאי לאישה בגילה.

עשתה היסטוריה (רויטרס)
כשהיא יצאה מהמים היא הניפה את אגרופה בתחושת ניצחון, ולא בכדי: זה היה הניסיון החמישי שלה לחצות את המיצר, והיא קבעה שיא חדש למרחק הארוך ביותר שנשחה באוקיינוס ללא מגן מכרישים וללא סנפירים. את הניסיון הראשון שלה לחצות את המיצר היא ביצעה לפני 35 שנים, בשנת 1978.

בחצייה הרביעית היא כמעט והגיעה לחופי פלורידה, אבל מתקפת מזודות צרבה את כל עורה והיא נאלצה להפסיק את המסע. בניסיון השלישי היא סבלה מהתקף אסטמה קשה שחייב אותה להפסיק. "זה היה חלום חיי, ואני מאוד מאוד שמחה להיות כאן", היא סיפרה לצוותי התקשורת בקי ווסט. הפעם, צוות של צוללנים שחה לפניה והרחיק את המדוזות ממסלול השחייה שלה.