צרפת: אסד טבח בנשק כימי: "איום גדול על הביטחון הלאומי והעולמי"

דוח מודיעין צרפתי שיציג ראש הממשלה איירו למחוקקים מצביע על כך שמשטר אסד ביצע שימוש בנשק כימי בתקיפה שגבתה את חייהם של כ-1,400 בני אדם. מקור בממשלת צרפת: "איום גדול על הביטחון הלאומי והעולמי"

נפגעים מנשק כימי בסוריה. ארכיון (רויטרס)

כוחות הנאמנים לנשיא סוריה בשאר אסד ביצעו ירי בנשק כימי ב-21 באוגוסט - כך עולה מדוח מודיעין צרפתי שפורסם היום (ב'). ראש הממשלה הצרפתי ז'אן-מארק איירו יציג הערב את הדוח המרשיע למחוקקים במדינתו. במתקפה זו נהרגו על פי הערכות כ-1,400 בני אדם.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

מקור בממשלת צרפת מסר לסוכנות הידיעות רויטרס כי המסמך בן תשעת העמודים הונפק על ידי שירותי ביון חיצוניים וצבאיים, ויוצג בהמשך למחוקקים מאוחר יותר. "זה מהווה איום גדול על הביטחון הלאומי והעולמי", אמר המקור, שציין כי בדוח מופיעות חמש נקודות מרכזיות שמעלות כי אסד עמד מאחורי המתקפה.

על פי הדיווח, המודיעין כולל צילומי לווין ומראים את ההתקפות המגיעות מאזורים שבשליטת הממשלה ממזרח וממערב לדמשק. המקור הוסיף כי כוחותיו של אסד הפציצו מאז את האזורים שהופגזו בנשק כימי כדי למחוק את הראיות.

"בניגוד להתקפות קודמות בהן השתמשו בכמויות קטנות של חומרים כימים לצורך הפחדה, התקפה זו הייתה טקטית ומטרתה הייתה החזרת שטחים", אמר המקור.