ביום האחרון לחופש: תלמידים שרפו את בית הספר

"זה התחיל עם קצת עשן, אבל אחרי שעה וחצי הלהבות פרצו מכל מקום" – כך מספר תושב בריטי שמוסד חינוכי הנמצא סמוך למקום מגוריו נשרף. המשטרה המקומית שפתחה בחקירת המקרה עצרה חמישה תלמידים בחשד שהציתו את המקום – יום לפני תום החופש הגדול

בדרך לריתוק? חמישה נערים נעצרו בבריטניה בחשד שהציתו את בית הספר שבו הם לומדים, יום אחד בלבד לפני שהיה אמור לפתוח את שעריו אחרי חופשת הקיץ. התקשורת הבריטית מדווחת שיותר מ-120 כבאים נאלצו להיאבק להבות במשך יותר מ-10 שעות, עד שהצליחו להשתלט על האש בבית הספר הטכנולוגי "סנט מרי" שבלנקשייר.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

למרבה הצער, בית הספר שנבנה בשנות החמישים לא צויד במערכת הגנה משריפות, ולכן הנזק שנגרם למבנה היה רב. צוות המורים שהגיע הבוקר לפגישה הראשונה לקראת השנה החדשה, נדהם מההרס הרב בכיתות.

מאות ילדים שהיו אמורים להגיע מחר לספסל הלימודים, קיבלו בינתיים הודעה על עיכוב בתחילת הלימודים, חמישה מהם, בגילאים 11 עד 15 נעצרו בחשד שהם אלה שעומדים מאחורי ההצתה.

פיליפ טאטרסל, תושב המתגורר בשכנות לבית הספר שחזר בריאיון ל-BBC את השעות הארוכות שבהן האש אחזה במוסד החינוכי. "זה התחיל עם קצת עשן אבל אחרי שעה וחצי, הלהבות פרצו מכל מקום, היה כאן בלגאן נוראי", סיפר טאטרסל שהביע צער על הנזק הרב שנגרם למקום שהפך במרוצת השנים גם למרכז קהילתי עבור תושבי האזור.

ג'יין וודהאוס שבתה הייתה אמורה להתחיל השבוע בלימודיה מספרת כי "בתי הבכורה בשנת הלימודים האחרונה שלה, עכשיו היא מאוד מודאגת בגלל מה שקרה בכיתה שלה, אני מקווה שוועדת הבחינות הארצית תתחשב במכה הזו".