דיווח: רוסיה שולחת ספינת ביון לאזור סוריה

סוכנות הידיעות הרוסית אינטרפקס מדווחת כי ספינת הביון "פרייזובייה" עזבה את בסיס חיל הים הרוסי בים השחור בדרכה למזרח הים התיכון. על פי הדיווח, הספינה תצטרף לשתי ספינות טילים רוסיות נוספות שנשלחו לאזור על רקע האפשרות של תקיפה אמריקנית בסוריה. קודם לכן דווח כי ארה"ב שלחה נושאת מטוסים לים האדום

ספינת הביון הרוסית (יח"צ)

נמשכת המתיחות סביב האפשרות של תקיפה אמריקנית בסוריה: לאחר שבסוף השבוע האחרון דווח כי רוסיה תשגר שתי ספינות טילים למזרח הים התיכון, הבוקר (ב') מדווחת סוכנות הידיעות הרוסית אינטרפקס כי מוסקבה צפויה לשלוח לאזור גם ספינת ביון.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

גורם בצבא הרוסי סיפר לסוכנות הידיעות כי הספינה הרוסית "פרייזובייה" עזבה אמש את בסיס חיל הים הרוסי בים השחור במטרה "לאסוף מידע עדכני באזור, עקב הסכסוך המחריף".

על פי הדיווח, ספינת הביון תפעל בנפרד משתי ספינות הטילים שנשלחו על מנת לתגבר את הכוח הרוסי בים התיכון. ממשרד ההגנה במוסקבה לא התקבלה תגובה לדיווח.

רוסיה שלחה שתי ספינות קרב לאזור

נושאת מטוסים אמריקנית (AP)
בסוף השבוע האחרון צוטט בסוכנות הידיעות הרוסית בכיר בצבא הרוסי, שמסר כי לאזור מזרח הים התיכון נשלחו שתי ספינות - האחת בעלת יכולת להטביע צוללות והשנייה היא ספינת טילים. "המצב הביטחוני החדש באזור מחייב לעשות מספר שינויים בכוחות הצי הרוסי", הדגיש הבכיר.

במקביל, גם האמריקנים ממשיכים לתגבר את כוחותיהם באזור. הלילה דיווחה סוכנות הידיעות רויטרס כי נושאת המטוסים "נימיץ" וקבוצה של ספינות קרב נוספות עושות את דרכן לים האדום במטרה לסייע במתקפה אמריקנית אפשרית.

מתיחות על רקע אפשרות לתקיפה. פוטין ואובמ (AP)

מלבד נושאת המטוסים, צי התקיפה המלווה אותה כולל ארבע משחתות וספינת קרב. בשלב זה לא קיבלו הצוותים הנמצאים על כלי השיט הוראה להתקדם לעבר מזרח הים התיכון, אך הספינות מתקדמות לכיוון הים הערבי, משם יוכלו לעבור לים התיכון ביום פקודה - כך מסרו בכירים אמריקנים.

בסוף השבוע דווח כי לחמש משחתות אמריקניות הנמצאות באזור המזרחי של הים התיכון, הצטרפה ספינה שישית. בניגוד לספינות האחרות, כלי שיט זה הינו אמפיבי והוא מסוגל להנחית מאות חיילי מארינס דרך הים. על פי דיווחים, הספינה הינה אמצעי זהירות בלבד וככל הנראה במידה ותתקיים תקיפה אמריקנית - לא ייעשה בה שימוש.

המתקפה בסוריה מתעכבת - הסיקור המלא:

"מחכים למסכות מ-3:00 לפנות בוקר"

נושאת מטוסים בדרכה לים האדום

אסד: איומים לא ישנו את דרכנו; קרי: "הוכחות לשימוש בגז סארין"

המורדים בסוריה נגד אובמה: "נכשלת כמנהיג"

רה"מ נתניהו מגיב על דחיית התקיפה: "ישראל שלווה ובוטחת בעצמה"

סגן ראש ממשלת סוריה: "הצהרת אובמה חשפה את חולשתה של ארה"ב"

מנהיג הרוב בסנאט תומך בתקיפה; ההצבעה - בשבוע הבא

חיזבאללה: לא נתקוף את ישראל אם ארה"ב תפעל בסוריה

האו"ם: "דרוש זמן לניתוח העדויות מסוריה"

בבית הלבן בטוחים: הקונגרס יאשר את התקיפה

"אתקוף בסוריה באישור הקונגרס"

רמטכ"ל אירן: "אם סוריה תותקף - ישראל תעלה באש"

המורדים: "ננצל את התקיפה האמריקנית"

אסד הבן: "כל כך רוצה שארצות הברית תתקוף כבר"

בדרך לתקיפה: "ההיסטוריה תבחן אותנו"

"ארה"ב מוכנה לתקוף לבד"

בריטניה: לתקוף רק בהסכמה רחבה

חמנאי מזהיר את ארה"ב : "תקיפה בסוריה תמיט אסון על האזור"

בכיר בצבא סוריה: 'אם דמשק תיפגע - תל אביב תיפגע"

שר ההגנה האמריקני הייגל: "ערוכים לתקיפה מיידית בסוריה"