טקס מלכותי לרב הראשי בבריטניה: הנסיך צ'ארלס הגיע לחלוק כבוד

יורש העצר הבריטי השתתף אתמול בטקס חילופי הרב הראשי של בריטניה - בן המלוכה הראשון שלוקח חלק בטקס. הרב הראשי החדש בירך על "השראתו ותרומתו של הנסיך, ששואף להיות "מגן כל הדתות" ואמר: "כבוד עבורי ועבור כל הקהילה"

אתמול (א') נכנס לתפקידו רב ראשי חדש בלונדון, ולראשונה נכח בן משפחת המלוכה הבריטית בטקס: הנסיך צ'ארלס הגיע לטקס הרשמי שבו מונה אפרים מירויס לתפקיד וצולם לצד הרב עם כיפה לראשו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

הנסיך מוויילס, שהגיע לאירוע בכיפת קטיפה כחולה, זכה לברכות חמות מצד הרב החדש מירויס, ששיבח את "השראתו ותרומתו של צ'ארלס". יורש העצר הבריטי זכה לתשואות מצד 1,400 האורחים בטקס, שנערך בבית הכנסת המאוחד בלונדון.

הרב מירויס בירך את הנסיך צ'ארלס על לידת נכדו הנסיך ג'ורג', והודה לו על נוכחותו: "הוד מלכותו, נוכחותך היום היא כבוד גדול, לא רק עבורי באופן אישי אלא עבור כל הקהילה", אמר. "הגעתך לטקס משקפת את התשוקה שלך לעבוד בשיתוף פעולה עם קהילות האמונה, ומבטאת את רצונך להביא אחדות".

טקס חילופי הרב הראשי (רויטרס)

הרב הקודם, הלורד סאקס, עזב את תפקיד הרב הראשי לאחר 22 שנים והציג את מחליפו בטקס רשמי. גם הרב סאקס פנה לנסיך צ'ארלס ושיבח את "נדיבותו הרוחנית וגדלות הלב שהציג כלפי כל האמונות". הנסיך הבריטי אמר בעבר כי כאשר ייכנס לתפקידו כמלך, יבקש להיקרא "מגן האמונות" ולא רק "מגן האמונה", על מנת לכבד את כל הדתות במדינה.

הרב מירויס הביע תקווה להסכם שלום בין ישראל לשכנותיה. "אנחנו עדים לזוועות בסוריה, בזמן שישראל והפלסטינים מקיימות מגעים מתוך תקווה להסכם שלום אמיתי וארוך טווח"."מי ייתן ואלוהים יברך את מנהיגינו בתבונה, על מנת שיקבלו החלטות אחראיות וחכמות בימים מאתגרים אלו".