נושאת המטוסים "נימיץ" עושה את דרכה לים האדום

למרות החלטתו של הנשיא אובמה לדחות את התקיפה בסוריה, צבא ארה"ב משגר לאזור את נושאת המטוסים "נימיץ" המלווה בחמש משחתות. בכיר אמריקני: "אנחנו מנסים לצמצם את הפיזיקה של זמן ומרחב על מנת שנוכל להיות מוכנים ככל הניתן בשעת הצורך"

"נימיץ" בדרכה לים האדום, ארכיון (AP)

על אף ההחלטה להעביר את ההכרעה בנוגע לתקיפה בסוריה לקונגרס, צבא ארצות הברית ממשיך להיערך: סוכנות הידיעות רויטרס דיווחה הלילה (ב') כי נושאת המטוסים "נימיץ" וקבוצה של ספינות קרב נוספות עושות את דרכן לים האדום במטרה לסייע במתקפה האמריקנית במידה ותתרחש.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

מלבד נושאת המטוסים, צי התקיפה המלווה אותה כולל ארבע משחתות וספינת קרב. בשלב זה לא קיבלו הצוותים הנמצאים על כלי השיט הוראה להתקדם לעבר מזרח הים התיכון, אך הספינות מתקדמות לכיוון הים הערבי, משם יוכלו לעבור לים התיכון ביום פקודה - כך מסרו בכירים אמריקנים.

"העברת הספינות לקרבת האזור מהווה מינוף של היכולות בשעת הצורך", מסרו הבכירים לרויטרס, "אנחנו מנסים לצמצם את הפיזיקה של זמן ומרחב על מנת שנוכל להיות מוכנים ככל הניתן ביום בו תינתן פקודה לתקוף".

במוצאי שבת הכריז הנשיא אובמה על דחיית הפעולה בסוריה על ידי העברת ההחלטה לידי חברי הקונגרס, בשעה שחמש משחתות של הצי האמריקני ממתינות ודרוכות לפקודה לתקוף. בכך בעצם דחה אובמה את התקיפה בתשעה ימים לפחות.

נושאת המטוסים מלווה ב-5 ספינות קרב (רויטרס)

במהלך השבוע האחרון הכפיל הצי האמריקני את נוכחותו במזרח הים התיכון, על ידי העברת שתי משחתות לשלוש הספינות שכבר שייטו באזור. צי התקיפה של נושאת המטוסים "נימיץ" שהה עד כה באוקיינוס ההודי, כחלק מכוח הסיוע למבצע באפגניסטן. יש לציין כי הכוח ממילא היה אמור לשוב בזמן הקרוב לבסיס האם שלו במדינת וושינגטון שבארצות הברית, לאחר שיוחלף על ידי צי התקיפה הכולל את נושאת המטוסים "טרומן".

המתקפה בסוריה מתעכבת - הסיקור המלא:

אסד: איומים לא ישנו את דרכנו; קרי: "הוכחות לשימוש בגז סארין"

המורדים בסוריה נגד אובמה: "נכשלת כמנהיג"

רה"מ נתניהו מגיב על דחיית התקיפה: "ישראל שלווה ובוטחת בעצמה"

לבד, בתום הליכה: ההחלטה של אובמה