מת העיתונאי ששבר את ניקסון

העיתונאי הבריטי דייוויד פורסט, שהתפרסם בעיקר בגלל הראיונות שלו עם נשיא ארה"ב ריצ'רד ניקסון לאחר פרשת ווטרגייט, מת בגיל 74. שעות ספורות לפני כן עוד נאם על סיפונה של הספינה "המלכה אליזבת", ולאחר מכן לקה בלבו. הלוייתו תיערך בימים הקרובים

(AP)

העיתונאי והשדר הבריטי הבכיר שנודע במיוחד כ"איש ששבר את ניקסון", דיויד פרוסט, מת היום מהתקף לב בגיל 74, במהלך נופש על ספינת תענוגות. על פי הצהרת המשפחה, פרוסט עוד הספיק לשאת נאום על סיפונה של הספינה Queen Elizabeth אמש ולאחר מכן כנראה לקה בלבו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

במקביל לקריירה העיתונאית שלו פרוסט כתב גם קומדיות. הוא הגיש וכתב תכניות טלוויזיה שהבולטת שבהן היא "פרוסט ריפורט", שהפכה לשם דבר לתכנית ראיונות מעמיקה שנעשתה אחר כך בגרסאות רבות ברחבי העולם.

ברחבי העולם פרוסט מוכר במיוחד בזכות הראיונות החודרים שערך עם נשיא ארצות הברית לשעבר ריצ'ארד ניקסון, ראיונות שבהם פרוסט הצליח להוציא מניקסון הודאה באישומים שהופנו נגדו במהלך פרשת ווטרגייט שהביאה להדחתו של הנשיא האמריקני בשנות ה-70.

בסדרת הראיונות, שזכתה לאחוזי צפייה רבים, ניקסון הודה כי פעל באופן שיכול להתפרש כלא חוקי, אך התעקש שטובת המדינה עמדה לנגד עיניו. בשנת 2008 יצא לאקרנים סרט המבוסס על הראיונות, שנקרא "פרוסט/ניקסון".

בהודעת המשפחה נאמר "אבל נפל על המשפחה ואנו מבקשים לכבד את פרטיותנו ברגעים הקשים האלה, ההלוויה תיערך בימים הקרובים - הודעה בדבר עצרות הזכרון תצא בהמשך".