דיווח: נלסון מנדלה שוחרר לביתו; הממשלה מכחישה: "עדיין מאושפז"

רשת BBC דיווחה שלאחר שבימים האחרונים חל שיפור דרמטי במצבו, שוחרר נשיא דרום אפריקה לשעבר, בן 95, לביתו שביוהנסבורג. מנגד, ציטטה סוכנות רויטרס הודעה מטעם הממשלה, שלפיה מנדלה עדיין מאושפז. לפני כשלושה חודשים הוא הובהל לבית החולים בפרטוריה בשל סיבוכים של דלקת ריאות חריפה שממנה סבל

עדיין מאושפז או שוחרר לביתו? מנדלה (AP)

דיווחים סותרים באשר למצבו של נשיא דרום אפריקה לשעבר נלסון מנדלה: רשת BBC דיווחה היום (ש') כי מנדלה (95) שוחרר לביתו שביוהנסבורג מבית החולים בפרטוריה לאחר אשפוז בן כשלושה חודשים. זמן קצר לאחר מכן פרסמה סוכנות הידיעות רויטרס הודעה מטעם הממשלה במדינה ששללה את הדיווח, ולפיה הנשיא לשעבר עודו בבית החולים במצב קריטי אך יציב. מנדלה אושפז בשמונה ביוני בשל סיבוך של דלקת ריאות שממנה סבל.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

לפני כשבוע חל שיפור דרמטי במצבו של האיש שהביא לסיום האפרטהייד והפך לסמל של שלום ואחווה בדרום אפריקה ובעולם כולו.מנדלה אושפז בבית החולים וחובר מחובר למכשירים שהחזיקו את גופו השברירי בחיים. בהודעה רשמית שפרסם הממשל במדינה נאמר כי המנהיג לשעבר הראה סימני התאוששות, למרות שמצבו הוגדר אז קריטי אך יציב.

"למרות שלעתים מצבו אינו יציב, הרופאים מדגישים שהנשיא לשעבר מתאושש במהירות ומצבו מתייצב כתוצאה מהטיפול הרפואי לו הוא זוכה", נאמר בהודעה הרשמית שגרמה למאות אלפים מתושבי המדינה שעוקבים בדאגה אחרי מצבו של מנדלה לנשום לרווחה.