כיס אוויר פצע עשרות נוסעים

פותחים את חגורת הבטיחות במטוס מייד לאחר ההמראה? אולי כדאי לחשוב על זה שוב: עשרות נוסעים בשתי טיסות שהגיעו לנחיתה בנמל התעופה בהונג קונג, נפצעו לאחר שהטיסות שלהם נקלעו לכיסי אוויר קשים בעקבות סופה שהשתוללה באזור. הנוסעים שלא היו חגורים הוטחו בתקרה, העגלות עם השתייה עפו באוויר והתיקים נפלו מתאי האכסון

תישארו חגורים. מטוס, ארכיון (חדשות 2)

עונת המונסונים במזרח הרחוק משפיעה לא רק על הקרקע, אלא גם באוויר: 39 נוסעי טיסה מבנגקוק להונג קונג נפצעו לאחר שהמטוס נקלע למערבולת אוויר קשה. עם הנחיתה נראו בשער מראות קשים, של נוסעים שפונו באמבולנסים לבתי החולים ביחד עם נזק ניכר בתוך גוף המטוס. שבעה נפצעו בנסיבות דומות בטיסה נוספת. את הסיפור מפרסם העיתון סאות' צ'יינה מורנינג פוסט.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

המטוס היה בטיסה TG600 של חברת התעופה הלאומית של תאילנד, 'תאי אירוויז'. כשהוא היה בגישה לנחיתה בהונג קונג משב רוח עוצמתי במיוחד פגע במטוס - וכל מה שלא היה קשור למקומו עף באוויר בתוך הקבינה. תיקים מתאי האכסון מעל כיסאות הנוסעים נפלו על ראשיהם כשהמנעולים כשלו.

נזק מבני נגרם לחלקי הפלסטיק שמעל ראשי הנוסעים כשראשם של הנוסעים שלא היו קשורים הוטחו בכיסוי שמעליהם. "המטוס לפתע צנח, ואז עלה בחזרה. פשוט עפתי ופגעתי בתקרה. היו שברי זכוכית ופלסטיק בכל מקום. הדיילת דחפה עגלה של שתייה שפשוט עלתה לאוויר", סיפר אחד הנוסעים.

המטוס שנפגע: הגדול בעולם

הנוסעים שנפצעו הועברו לבתי חולים בהונג קונג לאחר הנחיתה. הנוסעים סובלים בעיקר משברים ומפגיעות בצוואר. הדיילים שעברו במעברים השתטחו על הרצפה עד לאחר היציאה מכיס האוויר.

המטוס שהיה מעורב בתאונה הוא אירבאס A380, מטוס הנוסעים הגדול ביותר בעולם, כשעל סיפונו היו יותר מ-500 נוסעים בטיסה זו. מאחר וככל שהמטוס גדול יותר כך רגישותו לכיסי אוויר קטנה יותר, סביר להניח שאם היה מדובר במטוס קטן יותר הפגיעות של הנוסעים היו קשות יותר. מדובר במטוס חדש, שנכנס לשירות בחברה רק לפני מספר חודשים.

7 נפצעו בטיסה נוספת בגישה לנחיתה

טיסה נוספת שהייתה בדרכה לנחיתה בעיר סבלה אתמול מכיס אוויר קשה. שבעה נוסעים ואנשי צוות נזקקו לטיפול רפואי לאחר שטיסה של חברת הונג קונג אירוויז נפגעה בדרכה לנחיתה בסיום טיסה מהאי פוקט שבדרום תאילנד.

הונג קונג סובלת ממזג אוויר לא יציב בחודשי הקיץ, תופעה שמתגברת היווצרותה של סופה טרופית ממערב לטריטוריה בשבוע האחרון. רק אתמול עוכבו לא פחות מ-105 טיסות בנמל התעופה של הטריטוריה, אחד העמוסים בעולם, בשל תנאי מזג אוויר קשים.