קמרון: "לא חש צורך להתנצל בפני אובמה"

רה"מ הבריטי קמרון עדיין לא שוחח עם עמיתו האמריקני על החלטת הפרלמנט הבריטי שלא להשתתף בתקיפה בסוריה. "זו הפוליטיקה, אני חושב שהאמריקנים מבינים זאת", אמר. רוסיה: אירופה מבינה שתקיפה מסוכנת

לאחר שהפרלמנט הבריטי הצביע נגד הצטרפות הממלכה לפעילות צבאית בסוריה, ראש הממשלה דיוויד קמרון מתייחס לתבוסה הפוליטית שלו ואומר כי למרות זאת - תהיה תגובה נקודתית לשימוש בנשק כימי.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

בריאיון לערוץ טלוויזיה בריטי אמר קמרון כי הוא לא מרגיש צורך להתנצל בפני אובמה על ההפסד בהצבעה. "פוליטיקה היא כמובן דבר מורכב, היא דורשת לאשר החלטות בפרלמנט", אמר קמרון. "אני חושב שהציבור האמריקני והנשיא אובמה מבינים זאת".

ראש ממשלת בריטניה הוסיף כי הוא לא דיבר עם אובמה לאחר ההחלטה הדרמטית בפרלמנט, אך הוא הצהיר הוא מתכנן לעשות זאת בימים הקרובים. "אני חושב שצריכה להיות לנו תגובה משמעותית לשימוש בנשק כימי", המשיך קמרון. "יש עוד שורה של צעדים שנמשיך לעשות. נמשיך לדון בכך במועצת הביטחון של האו"ם, בנאט"ו ובכל גוף בינלאומי".

רוסיה: "מתחילים להבין כמה תקיפה בסוריה מסוכנת"

בעוד ארצות הברית מחפשת בנות ברית אחרות שיצטרפו אליה לתקיפה בסוריה, רוסיה ממשיכה לנסות למנוע את המתקפה על בת בריתה. יועצו של נשיא רוסיה למדיניות חוץ, יורי יושקוב, אמר על התנגדות הפרלמנט הבריטי לתקיפה כי "אנשים מתחילים להבין כמה מסוכנת האפשרויות של תקיפה בסוריה, בעיקר כשהשימוש בכוח נעשה ללא הצדקה. ההצבעה בפרלמנט נגד פעולה צבאית בסוריה משקפת את עמדת הרוב באירופה כולה, לא רק בבריטניה".

שגרה. הרמת כוסית לרה"ש (עמוס בן גרשום לע"מ)

ובעוד מעצמות העולם דנות בתקיפה אפשרית, נדמה שבישראל מנמיכים מעט את הכוננות. לאחר הערכת מצב שהתקיימה הבוקר בצה"ל הוחלט כי חלק מחיילי פיקוד הצפון יורשו לצאת מהבסיסים לקראת סוף שבוע בבתיהם. עוד הוחלט כי מלבד הכוננות בפיקוד הצפון ובמערך ההגנה האווירית בחיל האוויר, הפעילות בצה"ל נמשכת במתכונת של שגרה מלאה.

בהכנת הידיעה השתתף ניר דבורי.

לקראת תקיפה בסוריה - הסיקור המלא:

הערכה: פעולה בסוריה תוך 48 שעות

בדרך לתקיפה: "ההיסטוריה תבחן אותנו"

האו"ם: ייקח זמן לנתח את הראיות

"אחיו של אסד הורה על התקיפה"

"ארה"ב מוכנה לתקוף לבד"

בריטניה: לתקוף רק בהסכמה רחבה

חמנאי מזהיר את ארה"ב : "תקיפה בסוריה תמיט אסון על האזור"

בכיר בצבא סוריה: 'אם דמשק תיפגע - תל אביב תיפגע"

נתניהו על סוריה: "אם נזהה ניסיון לפגוע בנו, נגיב בעוצמה"

שר ההגנה האמריקני הייגל: "ערוכים לתקיפה מיידית בסוריה"