הייגל: "נמשיך לפעול להשגת תמיכה בינלאומית"

לאחר שהפרלמנט הבריטי החליט כי בריטניה לא תצטרף לתקיפה, שר ההגנה האמריקני הבהיר כי ארצו תמשיך בניסיונות להרכבת קואליציה בינלאומית שתתמוך בתקיפה. "כל החלטה שתתקבל, תיעשה בהסכמה רחבה", הבהיר

"נמשיך בהרכבת קואליציה שתתמוך בתקיפה", ה (רויטרס)

שר ההגנה האמריקני צ'אק הייגל הבהיר כי ארצות הברית תמשיך בפעולות ליצירת קואליציה בינלאומית שתתמוך בתקיפה בסוריה, כך דיווחה סוכנות הידיעות "רויטרס". "כל פעולה שתיעשה, תתבצע בהסכמה רחבה", אמר הייגל.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

הייגל, השוהה בימים אלו בפיליפינים, אמר כי ארצות הברית נחושה בכוונתה להשיג תמיכה למהלך צבאי בסוריה, זאת לאחר שבבריטניה הצביע הפרלמנט נגד מהלך שכזה. "מטרתו של הממשל ושל הנשיא אובמה עצמו היא לוודא שכל החלטה שתתקבל או תתבצע תיעשה בשיתוף פעולה בינלאומי", ציין.

הייגל אף הוסיף כי למרות שהפרלמנט הבריטי הצביע נגד התערבות צבאית בסוריה, ארצות הברית תמשיך לקיים התייעצויות עמה בכדי להמשיך ולבחון את המצב. "הגישה שלנו היא להמשיך ולהרכיב את הקואליציה הבינלאומית שתפעל יחד. אני חושב שהדבר ניכר באופן שבו מדינות רבות מביעות בפומבי את עמדתן נגד השימוש בנשק כימי באזור", הצהיר הייגל.

מנגד, ה"ניו יורק טיימס" דיווח מוקדם יותר הלילה, כי בכירים בממשל האמריקני הודיעו כי ארה"ב מוכנה לתקוף לבדה בסוריה. הגורמים טענו כי בארה"ב ממתינים לעזיבת פקחי האו"ם את שטח סוריה, בכדי להוציא לפועל מתקפה אפשרית.

לקראת תקיפה בסוריה - הסיקור המלא:

הערכה: פעולה בסוריה תוך 48 שעות

בדרך לתקיפה: "ההיסטוריה תבחן אותנו"

האו"ם: ייקח זמן לנתח את הראיות

"אחיו של אסד הורה על התקיפה"

"ארה"ב מוכנה לתקוף לבד"

בריטניה: לתקוף רק בהסכמה רחבה

חמנאי מזהיר את ארה"ב : "תקיפה בסוריה תמיט אסון על האזור"

בכיר בצבא סוריה: 'אם דמשק תיפגע - תל אביב תיפגע"

נתניהו על סוריה: "אם נזהה ניסיון לפגוע בנו, נגיב בעוצמה"

שר ההגנה האמריקני הייגל: "ערוכים לתקיפה מיידית בסוריה"