"אחיו של אסד הורה על התקיפה"

רשת NBC האמריקנית דיווחה כי בידי הממשל האמריקני מידע שיורט לפיו אחיו של נשיא סוריה הנחה באופן אישי את כוחות הצבא להשתמש בנשק כימי בקרבות הקשים בפרברי דמשק בשבוע שעבר. על פי הדיווח, המידע נמסר על ידי אנשי אובמה לחברי הקונגרס בארה"ב והוא מסביר את בטחונו של הנשיא האמריקני בצדקתה של תקיפה אפשרית במדינה

ארה"ב: "אחיו של אסד הורה לתקוף בגז", ארכ (רויטרס)

גורמי ממשל בארצות הברית טוענים כי מאהר אסד, אחיו של נשיא סוריה בשאר אסד, הורה באופן אישי על התקיפה בנשק כימי, כך דיווחה רשת NBC. על פי הפרסום, הדבר עלה במהלך שיחות עדכון שקיימו אנשי הבית הלבן עם בכירים בקונגרס לקראת תקיפה אפשרית במדינה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

על פי הדיווח, המידע בדבר מעורבותו של אסד האח המכהן כמפקד במשמרות הרפובליקה בסוריה, התקבל לאחר שסוכנויות המודיעין בארצות הברית הצליחו ליירט התקשרות שהעידה על ההוראה שנתן. המידע נמסר במהלך תדרוכים שביצעו בכירי הממשל לחברי קונגרס מהקשת הפוליטית בארצות הברית.

לדברי גורמי הממשל, המידע שיורט מהווה ראיה חותכת למעורבותו של אסד בהרג אלפי אזרחי סוריה בשבוע שעבר, ומסביר את הביטחון הרב שמפגין הנשיא אובמה בעניין התקיפה הצפויה.

במקביל, בכירים בממשל אובמה הבהירו הלילה (ו') כי ארצות הברית תהיה מוכנה לתקוף לבדה בסוריה - ללא עזרתן של בנות בריתה, זאת לאחר שהפרלמנט הבריטי דחה ברוב של 285 מתנגדים אל מול 272 תומכים התערבות צבאית אפשרית במדינה. על פי הדיווח שפורסם ב"ניו יורק טיימס", בארה"ב שואפים להוציא את התקיפה אל הפועל מיד עם עזיבת פקחי האו"ם את שטח סוריה. 

לקראת תקיפה בסוריה - הסיקור המלא:

הערכה: פעולה בסוריה תוך 48 שעות

בדרך לתקיפה: "ההיסטוריה תבחן אותנו"

האו"ם: ייקח זמן לנתח את הראיות

"ארה"ב מוכנה לתקוף לבד"

בריטניה: לתקוף רק בהסכמה רחבה

חמנאי מזהיר את ארה"ב : "תקיפה בסוריה תמיט אסון על האזור"

בכיר בצבא סוריה: 'אם דמשק תיפגע - תל אביב תיפגע"

נתניהו על סוריה: "אם נזהה ניסיון לפגוע בנו, נגיב בעוצמה"

שר ההגנה האמריקני הייגל: "ערוכים לתקיפה מיידית בסוריה"