הפרלמנט הבריטי דחה התערבות בסוריה; בכירים בארה"ב: "נפעל לבד"

לאחר שהפרלמנט הבריטי החליט כי בריטניה לא תצטרף לתקיפה, גורמי ממשל אמריקנים הודיעו כי ארה"ב מוכנה לתקוף לבד – ללא אישור מועצת הביטחון או תמיכתה של בריטניה. לפי הדיווח ארה"ב תהיה מוכנה לתקיפה ברגע שצוות הבדיקה של האו"ם יצא מסוריה

הפרלמנט הבריטי דחה ההתערבות בסוריה, ארכי (רויטרס)

בכירים בממשל אובמה הודיעו כי ארצות הברית תהיה מוכנה לתקוף לבדה בסוריה - ללא עזרתן של בנות בריתה, כך דיווח ה"ניו יורק טיימס". הדיווח בא על רקע החלטת הפרלמנט הבריטי הלילה (ו') שלא להצטרף למתקפה הצפויה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

לאחר שהפרלמנט הבריטי הצביע ברוב של 285 מתנגדים אל מול 272 תומכים בהתערבות צבאית אפשרית, הודיע דיוויד קמרון ראש הממשלה הבריטי כי יכבד את החלטה. דבר זה עשוי להוות מחסום מהותי בדרך לתקיפה המדוברת של המערב.

במקביל לקבלת ההחלטה בבית הנבחרים הבריטי, בכירים בממשל האמריקני הודיעו כי ארה"ב מוכנה לתקוף לבדה בסוריה. על פי הדיווח שפורסם באתר האינטרנט של ה"ניו יורק טיימס", ארצות הברית תצא למתקפה ברגע שצוות הבדיקה של האו"ם יצא מהמדינה.

פקחי האו"ם שהגיעו לסוריה על מנת לבחון את השימוש בנשק הכימי, צפויים לעזוב את שטחה של סוריה במהלך השבת הקרובה. באופן זה, אם הדיווחים בארצות הברית אכן יתממשו, ממשל אובמה צפוי להוציא את התקיפה אל הפועל כבר במוצאי השבת הקרובה.  

לקראת תקיפה בסוריה - הסיקור המלא:

הערכה: פעולה בסוריה תוך 48 שעות

בדרך לתקיפה: "ההיסטוריה תבחן אותנו"

האו"ם: ייקח זמן לנתח את הראיות

"אחיו של אסד הורה על התקיפה"

בריטניה: לתקוף רק בהסכמה רחבה

חמנאי מזהיר את ארה"ב : "תקיפה בסוריה תמיט אסון על האזור"

בכיר בצבא סוריה: 'אם דמשק תיפגע - תל אביב תיפגע"

נתניהו על סוריה: "אם נזהה ניסיון לפגוע בנו, נגיב בעוצמה"

שר ההגנה האמריקני הייגל: "ערוכים לתקיפה מיידית בסוריה"