דיווח: ארה"ב מרגלת אחר ישראל

ה"וושינגטון פוסט" חשף את מסמך התקציב הסודי של סוכנויות הביון האמריקניות, שהועבר אליו על ידי המדליף האמריקני אדוארד סנואודן. באחד הסעיפים, כך מתברר, נכתב כי הממשל האמריקני מבצע פעולות "על מטרות אסטרטגיות בסין, רוסיה, אירן, קובה וישראל"

נחשפו סעיפים חסויים בתקציב האמריקני (חדשות 2)

העיתון "וושינגטון פוסט" חשף הערב (ה') מספר סעיפים שנותרו חסויים בתקציב הביטחון האמריקני לשנה הנוכחית, שבחלקם נכתב כי הממשל האמריקני מבצע פעולות ריגול אחר מדינת ישראל. "הפעולות מבוצעות על מטרות אסטרטגיות בסין, רוסיה, אירן, קובה וישראל", נכתב.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

מאז אסון התאומים בנו סוכנויות הביון בארצות הברית גוף ענק שמטרתו לספק מידע לנשיא לגבי איומים על הביטחון הלאומי. המדליף האמריקני אדוארד סנואודן, שעבד בעבר בסוכנות לביטחון לאומי NSA, מסר את פרטי "התקציב השחור" לידי העיתון. סכום התקציב, על פי המצוין, נע סביב סכום של 52 מיליארד דולר.

המדליף, אדוארד סנואודן (AP)

התקציב, בן 178 העמודים, מסכם את ההצלחות, הכשלונות והמטרות של 16 ארגוני ביון שמרכיבים את קהילת המודיעין האמריקנית, ומונים יחד 107,035 עובדים.

בתחילת החודש דווח כי לאחר שנמלט מהונג קונג למוסקבה ונאלץ לשהות באזור המעבר של שדה התעופה - המדליף האמריקני אדוארד סנואודן הורשה לצאת למקום מסתור ברוסיה. על פי עורך דינו הוא קיבל מהרשויות מקלט מדיני זמני. בעבר התחייב הנשיא פוטין בפני ארצות הברית כי לא יאשר מתן מקלט למדליף תכנית המעקבים הממשלתית.