צרפת: "הפתרון בסוריה צריך להיות פוליטי"

אובמה הודיע שטרם החליט אם לתקוף, בריטניה מחכה לממצאי פקחי האו"ם וכעת גם צרפת אומרת שהפעלת כוח צבאי אינה הפתרון הדרוש בסוריה. הנשיא פרנסואה הולנד אמר לכתבים: "צריך להתמקד בגיבוש פתרון פוליטי, אבל זה יקרה רק אם העולם יכול להביא לעצירת ההרג"

נושאת מטוסים. ארכיון (AP)

לאחר שתופי המלחמה כבר אותתו והכוחות הוזזו - נראה כי באירופה מנסים כעת להרגיע את הרוחות לקראת אפשרות של תקיפה אמריקנית בסוריה. אחרי שבריטניה הודיעה כי היא רוצה לראות את דוח פקחי האו"ם לגבי העדויות לתקיפה כימית בדמשק, אומר היום (ה') נשיא צרפת כי יש למצוא פתרון פוליטי לנעשה במדינה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

הנשיא פרנסואה הולנד אמר הבוקר בשיחה עם כתבים כי "צריך לגבש פתרון פוליטי, אבל זה יכול לקרות רק אם הקהילה הבינלאומית יכולה לשים סוף להסלמה באלימות בסוריה, שהמתקפה הכימית שבוצעה בדמשק היא רק דוגמה לה, ואם תהיה תמיכה טובה יותר באופוזיציה לאסד".

"יש לעשות הכל בשביל פתרון, אך זה ייקרה רק אם הקואליציה הסורית (ארגון אופוזיציה) מסוגלת להוות אלטרנטיבה עם הכוח הנדרש, בעיקר מצבאה", הוסיף לאחר שנפגש עם ראש הקואליציה הלאומית הסורית, שנחשב לאחד מארגוני האופוזיציה המרכזיים המתנגדים לאסד.

מרגיע את הרוחות. נשיא צרפת (AP)

"אין ראיות שאסד הורה על תקיפה כימית"

אתמול ביקשה ממשלת בריטניה להמתין להוכחות של פקחי האו"ם בטרם תתמוך ותשתתף בפעולה צבאית נגד סוריה, מה שעשוי לעכב את התקיפה. במקביל, גורמים אמריקנים בכירים אמרו הלילה לעיתון "ניו יורק טיימס" כי אין הוכחות לכך שנשיא סוריה אסד הורה על מתקפה בנשק כימי.

בינתיים, טרם ידוע מתי ארה"ב תתקוף בסוריה, אך זו העבירה כוחות לאזור, למקרה של מתקפה. שר ההגנה האמריקני צ'אק הייגל הבהיר אתמול כי צבאו מחכה ומוכן לפעולה מיידית, בהתאם להוראת נשיא ארה"ב אובמה.

לקראת תקיפה בסוריה - הסיקור המלא:

הקבינט אישר גיוס מילואים מצומצם

חמנאי מזהיר את ארה"ב : "תקיפה בסוריה תמיט אסון על האזור"

השאלה היומית: כיצד לנהוג בעת נפילת טיל כימי?

תורי ענק בתחנות החלוקה: "מחכים שעות כדי לקבל מסכה"