המתיחות בסוריה: רוסיה שולחת ספינות טילים לים התיכון

ארה"ב טרם קיבלה החלטה לתקוף בסוריה, ומוסקבה לא ממתינה ומתגברת כוחות. סוכנות אינטרפקס מצטטת גורם בכיר בצבא רוסיה, שאומר כי יישלחו למזה"ת ספינת טילים וספינה נגד צוללות. "המצב מחייב אותנו לעשות התאמות"

רוסיה שולחת ספינות טילים למזה"ת (רויטרס)

ארה"ב ובנות בריתה טרם החליטו על תקיפה בסוריה, ובינתיים הרוסים מתגברים כוחות באזור. סוכנות הידיעות אינטרפקס מדווחת הבוקר (ה') שמוסקבה תשגר שתי ספינות טילים למזרח הים התיכון על מנת להגדיל את נוכחותה הימית.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בכיר בצבא הרוסי, שצוטט בדיווח, אמר שלאזור נשלחו ספינה בעלות יכולת להטביע צוללות וספינת טילים, שצפויות להגיע כבר בימים הקרובים. "המצב הביטחוני החדש באזור מחייב לעשות מספר שינויים בכוחות הצי הרוסי", הדגיש הבכיר. משרד ההגנה הרוסי טרם הגיב לדיווח.

הלילה דווח כי נשיא אירן חסן רוחאני שוחח בטלפון עם נשיא רוסיה ולדימיר פוטין בנוגע להתפתחויות במזרח התיכון. על פי הדיווח רוחאני אמר לפוטין כי "יש לנקוט בכל האמצעים על מנת למנוע פעולה צבאית בסוריה".

הפקחים בסוריה יסיימו עבודתם בשבת

בתוך כך, על רקע הודעתה של בריטניה אתמול שלפיה תמתין למסקנות צוות פקחי האו"ם האוסף ראיות וממצאים לתקיפה הכימית שבוצעה בדמשק, אמר היום מזכ"ל האו"ם באן קי מון כי הפקחים יעזבו את סוריה עד יום שבת בבוקר. מוקדם יותר יצאו הפקחים ליום נוסף של איסוף ממצאים באזור המתקפה.

נשיא ארה"ב ברק אובמה ניסה הלילה להרגיע מעט את הרוחות ואמר בריאיון לרשת הטלוויזיה האמריקנית PBS: "טרם החלטתי לגבי תקיפה". עם זאת, הוא הבהיר כי אסד השתמש בוודאות בנשק כימי.

אובמה הוסיף כי במקרה ותיערך תקיפה בסוריה, מטרתה תהיה אך ורק למנוע ממשטר אסד לעשות שימוש עתידי בנשק כימי. "אנו אומרים בצורה ברורה והחלטית - תפסיקו לעשות את זה. לאמירה זו יכולה להיות השפעה ארוכת טווח על הביטחון הלאומי שלנו".

לקראת תקיפה בסוריה - הסיקור המלא:

מאות ממתינים בתור לערכות מגן

אובמה: "טרם החלטתי לגבי תקיפה"

בריטניה מעכבת התקיפה: "רוצים הוכחות"

אנשי ממשל אובמה יעדכנו את הקונגרס על סוריה

הקבינט אישר גיוס מילואים מצומצם

חמנאי מזהיר את ארה"ב : "תקיפה בסוריה תמיט אסון על האזור"

השאלה היומית: כיצד לנהוג בעת נפילת טיל כימי?