אנשי ממשל אובמה יעדכנו את הקונגרס על סוריה

בעקבות קריאה בקונגרס האמריקני לנשיא ארצות הברית ברק אובמה להיוועץ במחוקקים לפני תקיפה בסוריה, יעדכנו אנשי הנשיא חברי בית נבחרים וסנאטורים בכירים במצב. גם הפרלמנט הבריטי ידון בתגובת המערב

בית הנבחרים האמריקני (AP)

בכירי הקונגרס האמריקני ישמעו היום (ה') סקירה מקיפה של המצב בסוריה מפי אנשי ממשל אובמה, בעקבות תלונות של המחוקקים כי הנשיא לא מתחשב בדעתם. יועציו של אובמה יתדרכו סנאטורים וחברי בית נבחרים בכירים מהמפלגה הדמוקרטית והרפובליקנית, בהתאם לחובתו של הנשיא להתייעץ עם חברי הקונגרס. רבע מחברי בית הנבחרים חתמו על עצומה בקריאה לנשיא לשמוע את דעתם בנושא התגובה האמריקנית נגד סוריה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

מוקדם יותר הודיעה בריטניה כי היא מעוניינת לראות את ממצאי פקחי האו"ם בטרם תיתן גיבוי לכל פעולה צבאית במדינה - מהלך שעשוי לעכב את התקיפה. היום בצהריים יתקיים דיון חירום בפרלמנט הבריטי שאמור לדון באישור התקיפה, ובמידה ותאושר, התקיפה תוכל להתבצע בכל עת.

נשיא ברק אובמה התייחס הלילה במסגרת ראיון לרשת הטלוויזיה PBS, לתקיפה אפשרית בסוריה ואמר כי הוא "עוד לא קיבל החלטה בנוגע לתקיפה אמריקנית במדינה".אובמה הוסיף כי במקרה ותבוא תקיפה שכזו, מטרתה תהיה אך ורק למנוע ממשטר אסד לעשות שימוש עתידי בנשק כימי. "אנו אומרים בצורה ברורה והחלטית - תפסיקו לעשות את זה. לאמירה זו יכולה להיות השפעה ארוכת טווח על הביטחון הלאומי שלנו".

אובמה הדגיש כי לא יקבל את המצב הנוכחי בסוריה. "אנחנו מבינים את הדברים האיומים שקורים בסוריה מזה תקופה. משטר אסד הורג עשרות אלפים מאזרחיו, והמצב רק הולך ומחריף. למרות שמה שקורה בסוריה זה טראגי, וקראתי לאסד לעזוב, הסקתי שמעורבות צבאית ישירה לא תסייע למצב ולכן היינו מאוד מאופקים צבאית ומאוד תקיפים דיפלומטית".

לקראת תקיפה בסוריה - הסיקור המלא:

מאות ממתינים בתור לערכות מגן

אובמה: "טרם החלטתי לגבי תקיפה"

בריטניה מעכבת התקיפה: "רוצים הוכחות"

אנשי ממשל אובמה יעדכנו את הקונגרס על סוריה

הקבינט אישר גיוס מילואים מצומצם

חמנאי מזהיר את ארה"ב : "תקיפה בסוריה תמיט אסון על האזור"

השאלה היומית: כיצד לנהוג בעת נפילת טיל כימי?

תורי ענק בתחנות החלוקה: "מחכים שעות כדי לקבל מסכה"

חשש בצה"ל: מלאי ערכות המגן ייגמר בקרוב

הרמטכ"ל על סוריה: "הציבור בישראל יכול להיות רגוע"

בכיר בצבא סוריה: 'אם דמשק תיפגע - תל אביב תיפגע"

נתניהו על סוריה: "אם נזהה ניסיון לפגוע בנו, נגיב בעוצמה"

שר ההגנה האמריקני הייגל: "ערוכים לתקיפה מיידית בסוריה"

"ישראל תהיה הקורבן הראשון של מתקפה"

ראשי ערים בצפון: "תושבים בלחץ - סוריה בטוח תתקוף"

סוריה: "קרי משקר ומזייף ראיות"; דיווח: בריטניה נערכת למתקפה