רוסיה: "המערב מתנהג בעולם האיסלאמי כמו קוף עם רימון"

על רקע המתיחות לקראת תקיפה בסוריה, תקף סגן ראש הממשלה הרוסי דימיטרי רוגוזין את ההתנהלות של ארה"ב ובנות בריתה במזרח התיכון. דבריו מצטרפים לביקורת של שר החוץ הרוסי סרגיי לברוב אתמול, שהזהיר את ארה"ב מפעולה צבאית

ממשיכה הביקורת הרוסית על ארה"ב (AP)

רוסיה ממשיכה להזהיר את המערב מפני תקיפה אפשרית בסוריה, ומותחת ביקורת חריפה על ההתנהלות האגרסיבית לדבריהם של ארצות הברית ובנות בריתה, שמצידן מדווחות על היערכות לקראת פעולה נגד מטשר אסד.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"מדינות המערב מתנהגות בעולם האיסלאמי כמו קוף עם רימון יד", כתב סגן ראש הממשלה הרוסי דימיטרי רוגוזין בחשבון הטוויטר שלו על ארצות הברית ומעצמות המערב.

אתמול תקף גם שר החוץ הרוסי סרגיי לברוב את ההתנהלות של ארה"ב ובנות בריתה באירופה בהקשר של פעולה בסוריה. "אני מתקשה להבין את המניעים של מדינות המערב שתומכות בפעולה, ראינו התערבות הרסנית בעירק ובלוב שלא הביא לפתרון הבעיות", אמר. "אנחנו לא מבינים כיצד המדיניות הזאת יכולה לתרום למצב, היא רק עלולה לדרדר את המצב עוד יותר ולהחריף את המשבר".

לברוב: לפקחים אין מנדט

השר הרוסי המשיך לחזק את טענותיו של המשטר הסורי, בן בריתו של ארצו, וטען כי עדיין לא הוכח חד משמעית כי אכן נעשה שימוש בנשק כימי במהלך ימי הלחימה. "גם בעבר נשמעו האשמות דומות על שימוש בנשק אסור", טען לברוב. "לפקחים שהגיעו לאזור אין מנדט לקבוע מי מהצדדים בכלל עשה שימוש בנשק".

"שני הצדדים צריכים לשתף פעולה כדי למגר את הטרור, זאת צריכה להיות גם הכוונה של הקהילה הבינלאומית", הדגיש שר החוץ הרוסי. "אנחנו לא צריכים לשאוף לעימות צבאי אלא לקרב את הצדדים להידברות שתביא ליציבות באזור".

לקראת תקיפה בסוריה - הסיקור המלא:

נתניהו על סוריה: "אם נזהה ניסיון לפגוע בנו, נגיב בעוצמה"

שר ההגנה האמריקני: "ערוכים לפעול מיידית"

ראשי ערים בצפון: "תושבים בלחץ - סוריה בטוח תתקוף"

סוריה: "קרי משקר ומזייף ראיות"; דיווח: בריטניה נערכת למתקפה

הערכה בישראל: תקיפה אמריקנית בסוריה - תוך מספר ימים

על רקע תקיפה אפשרית בסוריה: מתיחות גוברת בין ארה"ב לרוסיה

דיווח: הנשיא אובמה הורה לפרסם מסמך שמוכיח שימוש בנשק כימי בסוריה 

לקראת תקיפה? דיפלומט אמריקני באירן

לברוב: "התערבות תחריף את המשבר"

"ישראל תהיה הקורבן הראשון של מתקפה"