הציבור האמריקני נגד תקיפה בסוריה

מסקר חדש שפורסם הלילה (ש') עולה כי 60% מהציבור האמריקני מתנגד להתערבות אמריקנית במלחמת האזרחים בסוריה. לעומת זאת, אחוז התומכים עומד על 9% בלבד. גם אם יוכח מעל כל ספק כי נעשה שימוש בנשק כימי, אחוז התומכים בתקיפה עומד על 25% בלבד. במקביל אובמה קיים התייעצות עם ראש ממשלת בריטניה בנוגע למתרחש בסוריה

אומבה. האם יפעל בניגוד לעמו? (רויטרס)

מסקר חדש שנערך במטרה למצוא את מידת התמיכה של הציבור האמריקני בהתערבות במלחמת האזרחים בסוריה עולה כי רוב האמריקנים לא מעוניינים בהתערבות, גם אם יוכח מעל כל ספק כי נעשה שימוש בנשק כימי.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

לפי הסקר שהוזמן על ידי סוכנות הידיעות "רויטרס", כ-60% מהציבור האמריקני חושב שוושינגטון לא צריכה להתערב בנעשה בסוריה. לעומת זאת 9% בלבד מאמינים כי אובמה צריך לשלוח כוחות לאזור.

כאשר נשאלו הנסקרים בנוגע למצב בו יוכח מעל כל ספק כי נעשה שימוש בנשק כימי, אחוז התומכים בתקיפה עולה. אולם גם במקרה כזה, רוב הציבור האמריקני לא מעוניין בהתערבות של צבא ארה"ב.

כ- 25% בלבד מבין הנשאלים אמרו כי במקרה ויוכח חדש משמעית כי צבאו של נשיא סוריה בשאר אל אסד השתמש בנשק כימי, על ארה"ב להתערב. גם במקרה כזה אחוז המתנגדים להתערבות גבוה יחסית והוא עומד על 46%.

ירידה בתמיכה בהתערבות צבאית

נתון זה מציין ירידה בתמיכה בהתערבות. בסקר אחר שנערך לפני כשבועיים 30.2% מהנשאלים תמכו בתקיפה במקרה שאכן נעשה שימוש בנשק כימי.

משני הסקרים עולה תמונה ברורה לפיה הציבור האמריקני אינו מוכן להתערבות צבאית בסוריה. מדובר על תופעה מפתיעה משום שבשבוע האחרון נפוצו תמונות מאוד קשות לצפייה המתארות את הנזק החמור שהוביל השימוש בנשק כימי. למרות שתמונות אלו נפוצו בכל העולם, כולל בארה"ב, הציבור האמריקני לא שינה את דעתו ואף ביטה ירידה בתמיכה בהתערבות.

סקר זה מתפרסם בו בזמן שבו ברק אובמה נשיא ארה"ב מתחבט בשאלה האם להתערב בסוריה. אובמה שוחח הלילה (ש') עם דיוויד קמרון ראש ממשלת בריטניה בניסיון לגבש מדיניות ברורה בנוגע להתערבות. את השיחה קיים אובמה לאחר פגישת התייעצות ארוכה עם בכירים בסוכנות לביטחון לאומי.

במהלך אותה התייעצות הציגו הבכירים בפני אובמה מספר אופציות לפעולה בסוריה. אופין של אפשרויות התקיפה לא נחשף לציבור, אך סביר להניח שאת המידע חלק אובמה עם קמרון. זאת משום שאם אכן תחליט ארה"ב לתקוף, סביר שזה יהיה לצד לובי בין לאומי ואולי אף באמצעות כוחות ברית נאט"ו.

מתקפה כימית בפרברי דמשק - הסיקור המלא:

סוריה במסר למערב: "תקיפה לא תהיה טיול"

רופאים בסוריה: "אלפים טופלו מפגיעה בחומר כימי"

הבית הלבן: כשיתבררו העובדות בנוגע לסוריה - אובמה יקבל הכרעה

ראשי הצבאות של מדינות המערב וערב ידונו במתרחש בסוריה

הטלוויזיה הסורית: "נתפס חומר כימי במנהרות המורדים"

רמטכ"ל ארה"ב ישוב למזרח התיכון

נשיא אירן רוחאני: נעשה שימוש בנשק כימי בסוריה

ארצות הברית שולחת משחתות לים התיכון

במערב מעריכים: אסד השתמש בגז

המורדים: נטלנו דגימות קרקע מאתר ההפגזה הכימית סמוך לדמשק

אובמה: "הדיווחים מסוריה מצביעים על אירוע גדול"

רוסיה: לחקור התקיפה הכימית בדמשק

הילדה הסורית שהפכה לסמל זועקת: "הצילו אותי, אני חיה!"

מועצת הביטחון בדיון חירום: "לבדוק אם נעשה שימוש בנשק כימי"

עדויות הזוועה מסוריה: "משפחות שלמות שרועות על הרצפה"

מומחים ישראלים: "התיעוד מצביע על תקיפה כימית"

סוריה: סרטונים שמופצים ברשת מתעדים את הזוועה

המורדים בסוריה: מאות הרוגים במתקפה כימית סמוך לדמשק