חדש בטיסות: "אזור ללא ילדים"

חברת התעופה הסינגפורית "סקוט" הודיעה כי תשמור את החלק הקדמי של מחלקת התיירים לנוסעים מעל גיל 12 בלבד. מנכ"ל החברה הסביר את היוזמה: "אנחנו לא רוצים להעליב את הנוסעים הצעירים שלנו, אבל לנוסעים המבוגרים אנחנו רוצים לתת תמורה מירבית לכספם"

בקרוב: שקט בטיסות? (חדשות 2)

זה קרה לכולנו: בטיסת לילה ארוכה, כשכל מה שהנוסעים רוצים זה רק לעצום את העיניים בכיסא הלא נוח, יש תינוק אחד שלא מפסיק לבכות או זוג אחים שרצים לאורך המעבר וצועקים במהלך כל הטיסה- ואתם נוחתים עייפים ומותשים. ובכן, חברת תעופה סינגפורית מנסה להביא פתרון, שנוי במחלוקת, לבעיה בדמות "אזור חופשי מילדים" בטיסות.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

אתר התעופה Flying Active מדווח שחברת הלואו קוסט "סקוט", המפעילה טיסות מסינגפור לסין, טייוואן ואוסטרליה, הודיעה כי לא תאפשר לילדים מתחת לגיל 12 לשבת בארבע השורות שנמצאות מאחורי מחלקת העסקים. באזור זה יישבו רק מבוגרים - שישלמו תוספת מחיר על ישיבה במחלקה זו.

מנכ"ל החברה קמפבל וילסון אמר כי החברה רוצה שהטיסות שלה יהיו שילוב של הנאה ותמורה הגונה למחיר הכרטיס, והאזור החדש משתלב בחזון של החברה. "אנו לא מתכוונים להעליב את הנוסעים הצעירים שלנו או את ההורים שלהם, שאר המטוס יישמר להם", הוא אמר והזכיר כי גם במחלקת העסקים של החברה המושבים שמורים לבני 12 ומעלה.

הנוסע הגרוע ביותר: "ילד צווחן ולא ממושמע"

סקוט אינה החברה הראשונה שנוקטת בגישה זו. חברת התעופה המלזית 'אייר אסיה' הכריזה בחודש פברואר השנה על אזור חופשי מילדים בטיסותיה. בחברה זו, כשנוסעים מכניסים את תאריך הלידה שלהם כחלק מתהליך ההזמנה המחשב מונע באופן אוטומטי הושבה של ילדים מתחת לגיל 12 בשבע השורות הראשונות בכל מטוס.

בסקר שערך האתר לפני כמה חודשים האתר שאל מיהם לדעת קוראיו הם הנוסעים הגרועים ביותר שיכולים לשבת לידם, ובסקר האפשרות שדורגה במקום הראשון הייתה "ילד צווחן שההורים שלו לא מצליחים להשתלט עליו". בסקר שנערך בבריטניה בשנה שעברה התגלה כי שליש מהנוסעים יהיו מוכנים לשלם מעט יותר על כרטיס טיסה כדי לשבת באזור שהוא חופשי מילדים.