ראשי הצבאות של מדינות המערב וערב ידונו במתרחש בסוריה

רמטכ"ל ארה"ב מרטין דמפסי ישוב בימים הקרובים למזרח התיכון, לדיון עם ראשי הצבאות של בריטניה, צרפת, טורקיה וערב הסעודית בנעשה בסוריה. הפגישה תיערך בירדן. בתוך כך דווח כי בכירה באו"ם נחתה בסוריה בניסיון לקדם את חקירת המתקפה הכימית. קודם לכן נמסר כי ארצות הברית מתגברת את כוחותיה בים התיכון

שב למזרח התיכון. הגנרל מרטין דמפסי (AP)

נמשכות ההכנות לקראת פעולה אפשרית בסוריה? על רקע הדיווחים על תגבור כוחות אמריקני בים התיכון, רמטכ"ל ארצות הברית מרטין דמפסי ישוב בימים הקרובים למזרח התיכון. דמפסי צפוי להיפגש בירדן עם מספר ראשי צבא של מדינות במערב ובמזרח התיכון, לדיון במתרחש בסוריה - כך מדווחות סוכנות הידיעות הירדנית "פטרה".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

על פי הדיווח, מפיו של מקור ביטחוני ירדני רם דרג, בימים הקרובים צפויים להיפגש בעמאן הרמטכ"לים של מספר מדינות, בהן ארה"ב, בריטניה, צרפת, ירדן, טורקיה, ערב הסעודית, קטאר, איטליה וקנדה. ראשי הצבא ידונו במצב הביטחוני באזור ובהשלכות של מלחמת האזרחים בסוריה.

המתקפה בדמשק, השבוע (רויטרס)

את הפגישה זימנו הגנרל הירדני משעל מוחמד אל-זבן והגנרל האמריקני לויד אוסטין, המפקד על הכוחות האמריקניים ב-20 מדינות במזרח התיכון ובמרכז אסיה. "הפגישה תהיה הזדמנות לבחון סוגיות משמעותיות בנוגע למצב הביטחוני באזור עקב המלחמה בסוריה".

נציגת האו"ם נחתה הבוקר בדמשק

בתוך כך דיווחה סוכנות הידיעות רויטרס כי אנג'לה קיין, נציבת האו"ם למניעת הפצה של נשק להשמדה המונית נחתה הבוקר בדמשק. קיין צפויה להפעיל לחץ על המשטר הסורי, על מנת שיאפשר לפקחי האו"ם גישה לאתרים שעל פי החשד נפגעו בתקיפה הכימית.

המשחתת האמריקנית USS Haman (רויטרס)

מוקדם יותר דווח כי חיל הים האמריקני שלח משחתת נוספת, המצוידת בטילי שיוט מסוג טומהוק, לים התיכון, וזאת במטרה לאפשר לנשיא אובמה לפתוח במבצע צבאי בסוריה, אם יבחר לעשות זאת. בכך עולה מספר המשחתות האמריקניות בים התיכון משלוש לארבע.

שר ההגנה האמריקני צ'אק הייגל אמר הלילה כי הנשיא אובמה ביקש מהפנטגון להכין מספר תכניות לפעולה בסוריה. "תפקידו של משרד ההגנה הוא לספק לנשיא אפשרויות לכל תרחיש, והדבר מחייב שינוי במיקום הכוחות שלנו - כך שנוכל להוציא לפועל כל תכנית בהתאם להחלטה של הנשיא".

במקביל יתכנסו היום בבית הלבן יועציו הבכירים של הנשיא אובמה לביטחון לאומי, על מנת לדון באפשרויות העומדות בפניו בעניין סוריה, כולל האפשרות לפתוח במבצע צבאי. גורם אמריקני דיווח כי כל עוד לא יתקבל מודיעין מהימן יותר על מהות המתקפה סמוך לדמשק, לא צפויה להתקבל בפגישה החלטה מבצעית.

סייע בהכנת הכתבה: גלעד גמליאלי

מתקפה כימית בפרברי דמשק - הסיקור המלא:

נשיא אירן רוחאני: נעשה שימוש בנשק כימי בסוריה

ארצות הברית שולחת משחתות לים התיכון

במערב מעריכים: אסד השתמש בגז

המורדים: נטלנו דגימות קרקע מאתר ההפגזה הכימית סמוך לדמשק

אובמה: "הדיווחים מסוריה מצביעים על אירוע גדול"

רוסיה: לחקור התקיפה הכימית בדמשק

הילדה הסורית שהפכה לסמל זועקת: "הצילו אותי, אני חיה!"

מועצת הביטחון בדיון חירום: "לבדוק אם נעשה שימוש בנשק כימי"

עדויות הזוועה מסוריה: "משפחות שלמות שרועות על הרצפה"

מומחים ישראלים: "התיעוד מצביע על תקיפה כימית"

סוריה: סרטונים שמופצים ברשת מתעדים את הזוועה

המורדים בסוריה: מאות הרוגים במתקפה כימית סמוך לדמשק