אובמה: "הדיווחים מסוריה מצביעים על אירוע גדול"

בריאיון לרשת CNN התייחס נשיא ארצות הברית לדיווחים על המתקפה הכימית מוקדם יותר השבוע בפרברי דמשק ואמר כי ארצו פועלת להאצת החקירה הבינלאומית בנושא. "שימוש נרחב בנשק כימי מהווה פגיעה ישירה באינטרסים האמריקניים", אמר אובמה והבהיר: "המצב בסוריה ידרוש את תשומת לבה של ארצות הברית"

נשיא ארצות הברית ברק אובמה התייחס ישירות לדיווחים על תקיפה כימית נרחבת מוקדם יותר השבוע בסוריה. בריאיון ששודר היום (ו') ברשת CNN אמר אובמה: "הסימנים הראשונים מצביעים על אירוע גדול מאוד, שמהווה מקור לדאגה רבה".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

לדברי אובמה, ארצות הברית נמצאת בקשר ישיר עם גורמים בקהילה הבינלאומית, ומפעילה לחץ על האו"ם לקדם את החקירה. "קראנו לממשל בסוריה לאפשר לפקחי האו"ם, שנמצאים בשטח, לחקור את האזור החשוד, אך איננו מצפים לשיתוף פעולה מצד משטר אסד לאור ההיסטוריה שלהם".

"אין ספק שברגע שמתחילים לראות שימוש נרחב בנשק כימי - ואני חוזר ואומר שאנחנו עדיין אוספים מידע בנוגע לתקרית הספציפית הזאת - הדבר מתחיל להשפיע ישירות על אינטרסים אמריקניים בסיסיים ביותר", הדגיש אובמה. "אני מדבר הן על הצורך למנוע הפצה של נשק להשמדה המונית והן על הצורך שלנו להגן על בנות בריתנו ובסיסינו הצבאיים באזור".

נפגעים בתקיפה בפרברי דמשק (רויטרס)

אובמה הביע הסתייגות מסוימת מאפשרות של התערבות אמריקנית צבאית בסכסוך ואמר: "לפעמים יש אנשים שקוראים מיד להתערבות אמריקנית, למרות שהדבר אינו מסתיים בטוב ועשוי לגרום לכך שניגרר להתערבות יקרה ומסובכת, שאף תגרום להתגברות ההתנגדות באזור. הרעיון לפיו ארצות הברית יכולה לפתור בעיה מקומית מורכבת הוא לפעמים מעט מוגזם", אמר.

עם זאת, נשיא ארצות הברית הדגיש כי "יהיה נכון לומר שהסיטואציה בסוריה מורכבת ומסובכת ביותר והיא תדרוש את תשומת לבה של ארצות הברית, ובתקווה - של הקהילה הבינלאומית כולה".

מתקפה כימית בפרברי דמשק - הסיקור המלא:

המורדים: נטלנו דגימות קרקע מאתר ההפגזה הכימית סמוך לדמשק

אובמה: "הדיווחים מסוריה מצביעים על אירוע גדול"

רוסיה: לחקור התקיפה הכימית בדמשק

הילדה הסורית שהפכה לסמל זועקת: "הצילו אותי, אני חיה!"

מועצת הביטחון בדיון חירום: "לבדוק אם נעשה שימוש בנשק כימי"

עדויות הזוועה מסוריה: "משפחות שלמות שרועות על הרצפה"

מומחים ישראלים: "התיעוד מצביע על תקיפה כימית"

סוריה: סרטונים שמופצים ברשת מתעדים את הזוועה

המורדים בסוריה: מאות הרוגים במתקפה כימית סמוך לדמשק