צפו: עב"ם נצפה מעל הטאג' מהאל? הדעות חלוקות

מעל ארמון הטאג' מהאל בעיר אגרה שבצפון הודו, נראה בסרטון שפורסם ביוטיוב עצם מרחף. עם זאת, מספר פרטים בסרטון מעלים חשד כי הוא לא אמין - תנועת המצלמה, אדישות התיירים ותזוזת העצם. כך זה נראה

עב"ם בטאג' מהאל? (יוטיוב)

הטאג' מהאל בעיר אגרה שבצפון הודו נחשב לאחד המבנים המרהיבים בעולם, ותיירים מגיעים מרחוק כדי לראות אותו במו עיניהם. סרטון שפורסם ביוטיוב מעלה חשד כי יש מי שמגיע לראות אותו מרחוק מאד, ליתר דיוק - מכוכב אחר.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בסרטון נראה עצם מעופף בלתי מזוהה מרחף מעל ארמון השיש המפורסם. אתר החדשות האמריקני "האפינגטון פוסט" דיווח כי בניגוד לשמועות שפורסמו באינטרנט, לא צבא הודו פרסם את הסרטון. המקור לבלבול הוא שחיילים בצבא ההודי אכן דיווחו בתקופה האחרונה על תצפיות עב"מים, בגבול הודו-טיבט, ולא באגרה. התצפיות האלה לא תועדו, ולכן לא ניתן לבחון אותן, בניגוד לסרטון.

מספר גולשים העירו כי יש מספר פרטים בסרטון המעלים חשד כי הוא מזוייף. אחת הסברות היא כי מדובר בחרק שנדבק לעדשת המצלמה, אלא שכשהמצלמה פונה הלאה משם, העצם לא זז, אלא נשאר במקומו.

מנגד, דווקא עובדה זו יכולה לפגום באמינות הסרטון, משום שניתן לצפות מצלם שהבחין לפתע בעב"ם להתמקד בו ולא להזיז את המצלמה למקום אחר. פרט מחשיד נוסף הוא העובדה שאיש מהמוני התיירים שגודשים את הטאג' מהאל לא נראה מבחין בצלחת המעופפת הענקית מעל ראשו.

בתחילת הסרטון נראה העצם כשהוא מרחף במקום אחד, ואז זז כהרף עין לנקודה אחרת - מה שמעיד על תזוזה מהירה מאד של כלי הטיס, או על עריכה רשלנית של הסרטון.