ארה"ב: אזרח סיירה לאון ניסה למכור אורניום לאירן - ונעצר

גבר בן 33 מסיירה לאון חשב שהוא מגיע לארצות הברית כדי למכור 1,000 טון אורניום לאירן דרך מתווך אמריקני. הוא הביא עמו דגימה שתוכיח לקונה את טוהר החומר. אלא שבנמל התעופה בניו יורק התברר לו כי סוכנים אמריקנים הם שקנו ממנו אורניום, והוא נעצר. נגד הגבר הוגש כתב אישום

כור גרעיני באירן (רויטרס)

הרשויות בארצות הברית עצרו גבר מסיירה לאון שניסה למכור לסוכנים אמריקנים סמויים 1,000 טונות של אורניום, במטרה להעבירם לאירן. הוא נעצר בנמל התעופה בניו יורק עם דגימה מהחומר הרעיל שהוחבא בנעליים שהיו במזוודה שלו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

הגבר, פטריק קמפבל, בן 33, הציג את עצמו כמקורב לחברת כרייה. הוא השיב למודעה ששתל לפני כשנה הביון האמריקני באינטרנט, והסכים לפגוש את הקונה, שחשב שיתווך בינו לבין אירן, במיאמי. הוא נעצר עם דגימה מהחומר שהביא כדי להוכיח לקונה שמדובר באורניום טהור. בין חפציו נמצאה גם טיוטה של חוזה למכירה ומשלוח של אורניום.

לאחר מעצרו ומציאת הדגימה בנעליו, הודה קמפבל כי ניהל משא ומתן על מכירת אורניום לאירן. משלוח האורניום היה אמור להגיע לרפובליקה האיסלמית דרך הים, מוסווה בין מתכות אחרות בספינת משא.אם יורשע, צפוי לקמפבל עונש של עד 20 שנות מאסר וקנס של עד מיליון דולרים בגין הפרת העיצומים האמריקניים על טהרן, והחוק הבינלאומי.