קמפיין הקהילה הגאה מגיע לרוסיה

יחסו של הממשל הרוסי לקהילה הגאה, ממשיך לעורר ביקורת נוקבת בעולם - וגם כאן אצלנו. קמפיין צילום שיזמה הקהילה הגאה הישראלית מנסה לעורר מודעות לנושא. ואפילו להרחיק ולהשפיע על דעת הקהל במוסקבה

אסור להפגין בציבור נטיות חד מיניות, אסור להחזיק ידיים, להתנשק או להניף דגל גאווה. המציאות הזו הקיימת ברוסיה של היום, ממשיכה לחולל סערה. ולמרות זאת, כך נראה - ממשל פוטין בשלו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

גל המחאה העולמית הגיע גם לישראל. המהלך הראשון של הקהילה הגאווה המקומית היה מול שגרירות רוסיה בתל אביב לפני כשבועיים. אמש בסטודיו של הצלם איתן טל, התגייסו למאמץ פרצופים מוכרים, בניסיון לנפץ את הדימוי הרוסי הגאה שאין לו ממש סיבה לגאווה בימים אלה.

"אני מקווה שמה שאנחנו עושים יעורר משהו בדעת הקהל. קודם כל בישראל, ואולי גם בכל העולם", אומרת רונית יודקביץ', דוגמנית ושחקנית שהשתתפה בקמפיין.

עם האיומים להחרמת אולימפיאדת החורף הקרובה ברוסיה, ג'ניה דודוצקין מזדהה. קפטן אלופת ישראל בכדורעף יצא לפני כחצי שנה מהארון ומספר על אהדה ותמיכה - דברים שברוסיה יכולים רק לחלום עליהם. "במקום ליצור אווירה שהיא פרו להטבי"ת שתמגר את ההומופוביה, הממשלה הרוסית דווקא עושה בדיוק ההפך", אומר דודוצקין.

"אני מאוד מקווה שזה פשוט יעצור ואנחנו צריכים להתחיל לקבל את זה, גם בישראל צריכים לקבל בברכה נישואים חד מיניים. זו האמת", אומרת ליהיא גרינר כוכבת הריאליטי.