דיווח: דורסי לי זיתוני יואשמו בגרימת מוות

העיתון הצרפתי "לה פיגארו" פרסם כי משרד המשפטים במדינה צפוי להעמיד לדין את אריק רוביק וקלוד אייזק גם על סעיפי הימלטות מזירה ואי מתן סיוע לאדם. על פי הדיווח, הם צפויים לספוג עונש של עד 10 שנות מאסר וקנס של 150 אלף אירו

העיתון הצרפתי "לה-פיגארו" דיווח הערב (ה') כי אריק רוביק וקלוד אייזק, שנמלטו מישראל לאחר שדרסו למוות את לי זיתוני בספטמבר 2011 - יישפטו בגין גרימת מוות, אי סיוע לאדם והימלטות מזירה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

על העבירות שבגינן יועמדו השניים לדין - הם עלולים לספוג עונש של 10 שנות מאסר וקנס של כ-150 אלף אירו. מוקדם יותר היום דווח כי לפנות בוקר נעצר אריק רוביק בעת חופשתו בריביירה הצרפתית לאחר שהשתתף בקטטה בין עבריינים שהתרחשה במלון בעיירת נופש בריביירה הצרפתית. ברשותו נתפס אקדח שאותו החזיק ללא רישיון והוא נמצא כעת במעצר.  זוהי הפעם השנייה השנה האחרונה שרוביק נעצר בגין עבירות שונות.

רועי פלד, חברהּ של זיתוני ז"ל, מסר בשיחה עם חדשות 2 באינטרנט: "לאחר מאבק של שנתיים, בתאריך העברי של התאונה - אני אכן שמח שמשרד המשפטים הצרפתי הצליח סוף סוף לשים ידיו על שני הדורסים".

פלד הוסיף, כי הוא "מקווה שמשרד המשפטים הצרפתי יעמוד בהבטחתו ובהבטחות נוספות שקיבלנו מבכירי הממשל בצרפת להעמיד את השניים לדין על העבירה החמורה שביצעו ועל עבירות נוספות". עוד אמר, כי הם מוכנים למשפט הפלילי הבינלאומי שהולך להיות לא פשוט ואנחנו מוכנים אליו עם כל הכוחות ומגייסים את כל המשאבים.

"אין לי ספק שיגיע היום ששני העבריינים יישבו מאחורי סורג ובריח - והמאבק שלנו ושל רבים מאזרחי ישראל יגיע לסופו", סיכם פלד.