הנערה שנחטפה בארה"ב: "אני הייתי קורבן"

כשבוע וחצי לאחר שניצלה מידיו של החוטף ורוצח אמה ואחיה, האנה אנדרסון בת ה-16 מדברת לראשונה על התקופה הקשה. "אמא שלי גידלה אותי להיות חזקה", סיפרה. על פי החשד, הוא התאהב בה ולכן חטף אותה. לאחר שהיא ניצלה – הוא חוסל על ידי סוכני FBI

"אני חזקה". האנה אנדרסון (רויטרס)

לאחר ששרדה את חטיפתה וחזרה לביתה כשהיא בריאה ושלמה, האנה אנדרסון, הנערה האמריקנית בת ה-16 מדברת לראשונה. בריאיון שישודר במלואו ברשת NBC היא אמרה כי אמה גידלה אותה להיות חזקה.

אנדרסון סיפרה היא כי נותרה שמחה למרות החוויה המפחידה שעברה, כשמי שנחשב לידיד משפחתה, ג'יימס לי דמאג'יו רצח את אמה כריסטינה אנדרסון בת ה-44 ובנה הקטן איתן אנדרסון בן ה-8 - וחטף אותה. גופותיהם נמצאו בביתו הבוער של דימאג'יו בקליפורניה בסמוך לגבול מקסיקו. לאחר האירוע, נעלמו עקבותיהם של דמאג'יו ושל האנה אנדרסון.

"התמיכה מהחברים שלי ומבני המשפחה אפשרו לי להתמודד עם החוויה הקשה", ציינה. "בהתחלה אני הייתי קורבן, אבל אחרי כל התמיכה שקיבלתי אני מחשיבה את עצמי כשורדת". הנערה ניצלה לאחר שבוע בידיו של דמאג'יו, שחוסל על ידי סוכני FBI לפני כשבוע וחצי במדבר איידהו.

הרוצח והחוטף שחוסל. ג'יימס לי דמאג'יו (רויטרס)

"הוא התאהב בה וחטף אותה"

על פי מקורביה של אנדרסון, דימאג'יו בן ה-40 התאהב בהאנה וביקש לצאת איתה - והיא סירבה. עם זאת, החוקרים עדיין לא יודעים להגיד מה הניע אותו לרצוח את משפחתה של האנה ולחטוף אותה. היא ניצלה ב-10 באוגוסט, לאחר שנלקחה על ידו למרחק של 1,000 ק"מ מביתה.

מיקומו של החוטף התגלה לאחר שמספר רוכבי סוסים הבחינו בדימאג'יו ובנערה מספר ימים לפני מציאתה, והזעיקו את כוחות הביטחון. אחד מהרוכבים סיפר כי דימאג'יו התנהג בצורה חשודה. על פי החשד, הוא תכנן את הרצח והבריחה מזה זמן רב.