באמצע הטיסה: נוסע ניסה לפתוח את הדלת

נוסע בטיסה פנימית בארה"ב ניסה לפתוח את הדלת של המטוס במהלך הטיסה. בעקבות כך, הטייסים נאלצו לבצע נחיתת חירום והמטוס נחת בשלום. הנוסע נעצר, ונמסר כי הוא לא היה שיכור בעת שניסה לפתוח את הדלת. למטוס לא נשקפה סכנה, שכן בלתי אפשרי מבחינה פיזית לפתוח דלתות של מטוס במהלך טיסה

לא יכל לחכות לנחיתה. אילוסטרציה (חדשות 2)

טיסה של חברת התעופה האמריקנית "אייר טראן" נאלצה לבצע נחיתת חירום בטנסי לאחר שנוסע ניסה לפתוח את דלת החירום במטוס, כך מדווחת תחנת הטלוויזיה WREG בממפיס. לא היו נפגעים או נזק בנחיתה, הנוסע עצמו נעצר לחקירה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

טיסה מספר 265 המריאה אתמול מבולטימור הסמוכה לוושינגטון בדרכה לאוסטין שבטקסס. במהלך הטיסה אחד הנוסעים ניסה לפתוח את הדלת שנמצאת בחלקו האחורי של המטוס. שני דיילים בסיוע אחד הנוסעים הזיזו אותו בכוח מהדלת, ולאחר מכן הוא הושב בכוח במושבו בפיקוח של אחד הדיילים.

בעקבות האירוע החליטו הטייסים להנחית את המטוס בנמל התעופה הקרוב, נמל התעופה של העיר ממפיס במדינת טנסי. שוטרים עלו למטוס והורידו ממנו את האיש, שלא התנגד לרדת מהמטוס. זהותו של האיש לא פורסמה, אך נמסר כי הוא לא היה שיכור בעת שניסה לפתוח את הדלת.

אי אפשר לפתוח דלת של מטוס בטיסה

דובר חברת סאות'ווסט, הבעלים של אייר טראן, מסר לתחנת הטלוויזיה "הטיסה הוסתה בשלום לממפיס, היה נוסע אחד מתוך 120 הנוסעים שלא ציית לנהלי הטיסה. המטוס המשיך לאחר מכן בדרכו לאוסטין". מרשויות נמל התעופה נמסר כי לאחר הנחיתה הנוסע עוכב והמטוס נבדק, ולאחר מכן המשיך בדרכו. בהמשך, ה-FBI יחליט אם יוגש נגד האיש כתב אישום.

יש לציין כי בלתי אפשרי לפתוח דלת של מטוס במהלך הטיסה: דלתות של מטוסי נוסעים מתוכננות כך שלחץ האוויר הגבוה בתוך המטוס דוחק את הדלתות למקומן כנגד לחץ האוויר הנמוך שבחוץ. אפשר לפתוח אותן רק כשלחץ האוויר בתוך המטוס ומחוצה לו שווה, מצב שמתרחש רק כשהמטוס נמצא על הקרקע.