הנשיא אובמה: "פועלים לשחרר שבויה מידי דאע"ש"

בריאיון לרשת NBC האמריקנית, חשף הנשיא אובמה כי צפה בהוצאות להורג של המדינה האסלאמית (דאע"ש) והזדעזע מכך עמוקות. אובמה סיפר על המאמצים שעושה ממשלתו לשחרר את האזרחית האמריקנית שנתפסה ע"י הארגון

בין מיליוני האנשים ברחבי העולם שעקבו בדאגה אחר גורלו של השבוי היפני, העיתונאי קנג'י גוטו שהוחזק בשבי דאע"ש, היה גם נשיא ארצות הברית, ברק אובמה שחשף כי צפה במראות הזוועה של הוצאתו להורג - והושפע מכך עמוקות.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בריאיון הלילה (שני) לרשת אן.בי.סי האמריקנית אמר ברק אובמה כי התמונות הגרפיות הקשות שפורסמו על ידי המדינה האיסאלמית הגבירו את סלידתה של הקהילה הגלובלית מפני ארגון הג'יהאד הרצחני.

"אני חושב שהסרטונים הללו משפיעים על כל מי שיש בו שמץ של אנושיות, וזו אחת הסיבות שהצלחנו ליצוא קואליציה בינלאומית רחבה כל כך נגד ארגון הטרור הג'יאהדיסטי", אמר הנשיא האמריקני.

בריאיון הביע אובמה דאגה לגורלה של האזרחית האמריקנית המוחזקת בשבי ארגון דאע"ש ואמר כי הבית הלבן עושה כל שביכולתו כדי להבטיח את שחרורה בהקדם. "כמו במקרי השבי הקודמים - אנו מקצים את כל המשאבים שברשותנו ופועלים יחד עם בנות הברית כדי למצוא את מיקומה ולהביא לשחרורה".

הוצאתו להורג של קנג'י גוטו

לאחר פרסום סרטון עריפת ראשו של העיתונאי היפני בשבת האחרונה, גינה אתמול (ראשון) ראש ממשלת יפן, שינזו אבה, את הפשע הנתעב כלשונו. "אני נשבע כי לעולם לא אסלח לטרוריסטים", אמר אבה שנראה על סף דמעות. "נמשיך לשתף פעולה עם הקהילה הבין לאומית עד שיישלמו על מעשיהם".

גוטו, עיתונאי יפני שיצא לסוריה לסקר את הלחימה, נשבה ככל הנראה בחודש אוגוסט האחרון על ידי הארגון. בסרטון שפורסם אמש הוא נראה כשהוא כורע על ברכיו לצדו של "ג'ון הג'יהאדיסט", שלאחר מכן שיסף את צווארו.