הסופרבול: ניו אינגלנד אלופת ה-NFL

איזה משחק: מי שנשאר הלילה ער לצפות בסופרבול ה-49 לא נותר מאוכזב, עם משחק קצבי ומותח שהסתיים בניצחון של ניו אינגלנד על סיאטל 24:28. הרכז טום בריידי נתן את משחק חייו ונבחר לשחקן הטוב ביותר, לאחר שהצליח עם חבריו למחוק פער של 10 נקודות ברבע האחרון

משחק הסופרבול, הלילה (רויטרס)

אלופה חדשה באמריקה: בסיום משחק מותח ניצחה קבוצת הניו אינגלנד פטריוטרס את סיאטל סיהוקס והפכה לאלופת ליגת הפוטבול האמריקנית. המשחק משך אליו עשרות אלפי צופים באיצטדיון ועוד עשרות מיליוני צופי טלוויזיה ברחבי ארה"ב.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

המשחק נערך בפיניקס שבאריזונה, שם נהנו מפריחה כלכלית במהלך כל סוף השבוע בעקבות עשרות אלפי תיירים שהגיעו לצפות במשחק ומילאו את בתי המלון והמסעדות של העיר. כמו כל סופרבול, הפרסומות וההופעות היו לא פחות חשובים מהספורט עצמו. בין השאר הופיעו במהלך המחצית קייטי פרי, לני קרביץ ומיסי אליוט.

המשחק עצמו היה מרתק ורווי מהפכים, כשהפטריוטס הצליחו למחוק פער של 10 נקודות ברבע האחרון. גיבור המשחק הוא ללא ספק הרכז (קווטרבק) טום בריידי, בן ה-37, שנבחר לשחקן הטוב ביותר. הוא שבר את השיא הוותיק של ג'ו מונטנה עם ארבע מסירות לטאצ'דאון, והיה הראשון לקבל חיבוק מבעלי הקבוצה לאחר שריקת הסיום.

אלפי מאוהדי סיאטל, האלופה היוצאת, חוזרים לביתם מאוכזבים. בעיר שבצפון-מערב ארה"ב הפוטבול הוא כמעט דת, ובכל מקום בעיר אפשר למצוא דגל עם הספרה "12", הלוגו של הסיהוקס. בסיאטל קיוו לשמור על התואר עוד שנה, אבל הם נאלצים לוותר עליו בעיקר בגלל ההתקפה המצוינת של הפטריוטרס.