ארצות הברית תוקפת את ארדואן: "אמירותיו לגבי ישראל פוגעניות ושגויות"

סגן דובר הבית הלבן גינה בחריפות את אמירותיו של ראש הממשלה הטורקי, שאמר כי בידי השלטון באנקרה הוכחות למעורבות הישראלית בהדחתו של הנשיא לשעבר מוחמד מורסי. "מדובר בהצהרות חסרות כל ביסוס", ציין בתדרוך עיתונאים

"אמירות משוללות כל ביסוס". ארדואן (ap)

ארצות הברית מגנה הערב (ג') בחריפות את טענותיו של ראש הממשלה הטורקי רג'פ טאיפ ארדואן, שהאשים היום (ג') את ישראל בכך שיש לה יד בהפיכה במצרים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"אנו מגנים את הצהרותיו של ראש הממשלה הטורקי ארדואן, שלפיהן ישראל אחראית באופן כלשהו לאירועי הדמים במצרים ורואים בהן אמירות פוגעניות שאינו מבוססות כלל ושגויות מיסודן", אמר סגן דובר הבית הלבן ג'וש ארנסט בתדרוך עיתונאים.

בנאום שנשא בפני חברי מפלגתו, מתח ארדואן ביקורת חריפה על התנהלות מדינות המערב בסוגייה המצרית. "המערב כנראה צריך ללמוד מהי דמוקרטיה, הם צריכים ללמוד את ההגדרה כי זה מה שהיה במצרים", אמר ראש הממשלה הטורקי. "מי עומד מאחורי זה? ישראל - יש לנו הוכחות לכך".

ארדואן ציטט בדבריו שיחה ששמע בשנת 2011 בין שרת המשפטים לבני לאינטלקטואל יהודי בצרפת. "האחים המוסלמים לא יהיו בשלטון אפילו אם יזכו בבחירות", סיפר ארדואן על דברי השניים, דברים שמבחינתו מייצגים את תפיסת העולם המערבי.

"פתאום המערב מתחיל לומר שדמוקרטיה לא נקבעת רק בקלפי", הדגיש ראש הממשלה הטורקי. "אבל אנחנו (העם הטורקי) יודעים שהקלפי מייצג את רצון העם".