בדרך לחתונה עוברים שינוי מין

אומרים שאהבה יכולה לנצח הכול, וג'יימי ולואיס אכן מוכיחים שזה נכון. שני הצעירים הבריטים מתכוננים במרץ לחתונה, כשבדרך עליהם לדלג מעל עוד משוכה: שינוי מין זוגי

ג'יימי ולואיס (פייסבוק)

במבט ראשון ג'יימי איגל ולואיס דייויס נראים כמו זוג צעיר רגיל. אבל אחרי ששומעים את סיפור האהבה של השניים, אפשר קצת להתבלבל.

בריטניה כולה מרותקת מהאיחוד בין ג'יימי בת ה-20 שנולדה כזכר ולואיס בן ה-25 שנולד כנקבה ועומדים להינשא לאחר ששניהם עברו ניתוח לשינוי מין. הצהובונים בממלכה, וגם כלי תקשורת רציניים יותר, מרבים לפרסם ריאיונות עם השניים ולפרסם את תמונותיהם בעמודים הראשונים.

"אני לא יכולה ללכת לבד ברחוב, כל הזמן מציקים לי", מעידה ג'יימי. "זה לא חדש לי שאני מקבלת הערות עוקצניות. אני באה מעיר קטנה, תמיד ספגתי שנאה, אבל מאז הפרסום זה נראה שלכל אחד יש מה להגיד".

אבל ג'יימי מאמינה שבחייה הפרטיים יש מסר לעולם: "זה ממש כמו אנשי קהילות הלהט"ב, השחורים או הנשים. אף חבר בקבוצות האלה לא הייתה מקבל זכויות בלי מאבק ושינוי הסטריאוטיפים השליליים. אני מרגישה שאני עושה את שלי כדי לשנות את ההיסטוריה".

רק חלקים בגוף שלי לא נכונים

לא נפרדים. בני הזוג (פייסבוק)
כבר בגיל 3, מספרת ג'יימי, היא התעניינה בבגדים ובצעצועים של בנות. בגיל 16 הגיעה לבית הספר עם איפור, שיער ארוך ובלבוש נשי. "כולם, כולל המשפחה שלי, חשבו שאני הומו", סיפרה. "אבל אני לא ראיתי את עצמי כהומו, למרות שאהבתי גברים - ראיתי את עצמי כילדה".

טראנסג'נדרים רבים טוענים שהם נולדו בגוף הלא נכון, אבל ג'יימי רואה את הדברים אחרת. "אני לא בגוף הלא נכון, רק חלקים ממנו לא נכונים", היא מגדירה את עצמה. "כילד, ניסיתי לחתוך אותם לבדי, אבל עכשיו, בתוך שנה, אני אעבור ניתוח והכל ישתנה".

לואיס, שנקרא בעבר - סמנטה, כבר לא זוכר את הימים שבהם הרגיש כמו ילדה. הוא שיחק רוגבי מגיל צעיר, צופה אדוק בתכניות ספורט וחובב סקייטבורד. ארון הבגדים שלו מלא בעיקר במכנסי ספורט וחולצות טי. "כולם חשבו שאני טום-בוי", הוא מספר בחיוך. "אני שמחתי שהם קראו לי כך. לפחות היה בזה את המילה - בוי (ילד)".

אבל הבועה הנעימה התפוצצה כשלואיס, סמנתה לשעבר, הייתה בת 9. "הייתי במחנה כדורסל ורוב הבנות היו בנות עשרה", הוא משחזר. "אני זוכר שראיתי אותן עירומות בחדר ההלבשה. אז פרצתי בבכי, הם אמרו לי - זה גם יקרה לך. בכיתי, זה היה רגע שעיצב אותי".

אהבה כנגד כל הסיכויים והניתוחים

מהר מאוד הידרדר לואיס לשולי החברה, לסמים ולהזנחה. חיים עלובים שמהם לואיס למד רק דבר אחד, יש דבר כזה טראנסג'נדר ואפשר לשנות את המין בניתוח. בגיל 21 סיפר למשפחה על הכוונה לעבור ניתוח שיהפוך אותו מזכר לנקבה: "אמא שלי אמרה: 'אני עצובה, איבדתי בת אבל אני גם שמחה - הרווחתי בן'".

בגיל 23 נרשם כבר כלואיס לאוניברסיטה ללימודי מנהל עסקים. "זה היה מצוין, אף אחד לא הכיר אותי כאישה. התחלתי לקחת הורמונים. השינוי הפיזי היה דרמטי, הקול, השיער על הפנים", הוא מספר.

בקמפוס פגש לואיס את ג'יימי. "ישבתי ברכב כשראיתי בפעם הראשונה את ג'יימי. חבר שלי אמר הנה בא ג'יימי, שאלתי - למי אתה מתכוון? לבחור מאחורי הבלונדינית הזו? החבר אמר לי - לא, הבלונדינית הזו, זה ג'יימי", הוא משחזר.

זמן קצר אחר כך השניים יצאו יחדיו. "כשג'יימי שאלה האם זו פגישה רומנטית, הבנתי שהיא מרגישה כמוני", מציין לואיס בחיוך. מאז השניים לא נפרדו. במרס האחרון הם התארסו. המכשול האחרון: ניתוח לשינוי מין. "עדיין קשה לנו במצבים אינטימיים, אנחנו לא מרגישים כל כך נוח עם הגוף שלנו. אבל, כאמור, בחודשים הקרובים - זה ישתנה", הם אומרים בסיפוק.