אובמה: "נוכל לחדור את טילי ה-S-300"

נשיא ארה"ב התראיין לרשת MSNBC והתייחס לסוגיות הבוערות במזרח התיכון. בנוגע למכירת הטילים המתקדמים מרוסיה לאירן, אמר אובמה כי ארה"ב מסוגלת לחדור את מערכות ההגנה האווירית. הנשיא האמריקני אף הזהיר את האירנים שלא להעביר נשק למורדים החות'ים בתימן

נשיא ארצות הברית ברק אובמה התייחס הלילה (רביעי) לאספקת טילי ההגנה האווירית S-300 לאירן מרוסיה, ואמר כי גם במידה וטהרן אכן תתחמש בטילים המתקדמים ארצות הברית תוכל להתגבר עליהם.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"אפילו אם יש להם מערכות להגנה אווירית, אם נידרש נוכל לחדור אותן", ציין אובמה בריאיון לרשת MSNBC. הנשיא האמריקני הוסיף כי ארצות הברית תמשיך להתנגד לעסקת הטילים שנרקמה בין מוסקבה וטהרן.

אובמה אף התייחס לתמיכת האירנים במורדים החות'ים בתימן, על רקע הפסקת המבצע לעצירתם. "ארצות הברית שיגרה מסר מאוד ברור וישיר לאירן לפיו עליה להימנע מהעברת נשק לתימן", אמר הנשיא.

מערכת טילי S-300 (רויטרס)

אמש הודיעה סעודיה באופן רשמי על ניצחונה ועל סיום מבצע "סופה נחרצת" נגד המורדים החות'ים בתימן. על פי דיווחים בתקשורת הערבית, אחת הסיבות שגרמו להחלטה המפתיעה - לחץ שהופעל על סעודיה מצד מוסקבה.

סעודיה הדגישה כי מאמציה יתמקדו כעת בערוצים הדיפלומטים, דרכם תפעל כדי למנוע מהקיצונים לשוב ולהשתלט על מוקדים בתימן. עם זאת הובהר, כי מערך הביטחון הסעודי שומר לעצמו את הזכות לשוב ולחדש את פעילותו בתימן באופן נקודתי בהתאם להתפתחויות באזור.