פרו: שבט אבוד מהאמזונס ניסה ליצור קשר עם הציוויליזיציה

השבט הפרואני המובדד מאסצ'ו פירו יצר לראשונה מזה שנים קשר עם שבט אחר, כדי לבקש עזרה ולפתור את מצוקת המזון אליה נקלעו. בתמונות הנדירות נראים 100 מבני השבט, חלקם חמושים בחניתות וקשתות, כשהם מקבלים בננות אך נמנעים מקרבה לשבט הזר מחשש להדבקות במחלות. צפו בתיעוד

מבודדים קצת פחות: במקסיקו התפרסמו היום (ג') תמונות נדירות של אנשי שבט פרואני מבודד לחלוטין. הצילומים מגיעים בזכות ניסיון נדיר של בני השבט לפגוש ציוויליזציה, זאת על מנת לבקש סיוע בקבלת מזון.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת  

חברי שבט המאצ'ו-פירו, שמתגוררים סמוך לנהר האמזונס, צולמו בחשאי לפני כחודשיים כשהם יוצרים קשר עם שבט אחר , לא מבודד ומבקשים ממנו אוכל. אנשי השבט הלא מבודד העבירו באמצעות סירות קאנו אשכולות בננות לשבט המבודד.

בתמונות ניתן לראות כי חברי שני השבטים נמנעים מיצירת מגע ישיר ביניהם, זאת כדי לא להדביק אחד את השני במחלות. בשל הבידוד הממושך, המערכת החיסונית של בני מאצ'ו-פירו היא חלשה מאוד, וגם מחלות קלות יחסית עלולות להרוג אותם.

הסרטון הנדיר שמתעד אותם צולם במשך שלושה ימים בחודש יוני האחרון, ובו נראים כ-100 מבני שבט מאצ'ו-פירו, גברים נשים וילדים. חלק מהגברים נשאו איתם כלי נשק בדמות חניתות, קשתות וחצים.

קיומו של השבט פורסם רק בשנת 2011, וזוהי הפעם הראשונה בה הם מתועדים כשהם מנסים מיוזמתם ליצור קשר עם בני אדם אחרים. "עכשיו ממשלת פרו לא יכולה לומר לנו שהם לא קיימים, כפי שתמיד עשתה עד היום", הסביר חבר ההתאחדות לפיתוח יער הגשם הפרואני את חשיבות התמונות. "חשוב שהממשלה תיקח בחשבון את קיומם של אחינו הילידים".