גרמניה: אירוע חטיפה זמן קצר לפני הגעת מרקל לעצרת בחירות

דרמת חטופים בבוואריה: צעיר בן 24, מוכר למשטרה הגרמנית, נכנס חמוש לבית עיריית אינדולשטאדט וחטף שלושה אנשים זמן קצר לפני שהקנצלרית אנגלה מרקל הגיע לעצרת בחירות במקום. אחרי חמש שעות, אחד החטופים שוחרר. שני החטופים הנוספים, גבר ואישה, עדיין נמצאים בשבי

דרמה בבוואריה (רויטרס)

דרמה בגרמניה: חמוש חטף הבוקר (ב') שלושה בני ערובה בעיר אינדולשטאדט הסמוכה למינכן. האיש התבצר בבית העירייה שם הקנצלרית אנגלה מרקל הייתה אמורה לערוך כנס בחירות.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

על פי הדיווחים, החמוש הוא גבר צעיר, בן 24, מובטל וחמוש באקדח או ברובה קטן. הוא עדיין לא ירה אף כדור ולכן טרם ידוע האם הנשק בו הוא מחזיק קטלני. המשטרה המקומית אינה יודעת מה המניע למעשה אבל בשלב זה המפקדים בשטח לא נערכים לפעולה ממשית מחשש לסיכון בני הערובה.

אנגלה מרקל, ביטלה את העצרת (AP)
בשעות הבוקר התקשר החמוש למשטרה ודיווח להם כי חטף את שלושת בני הערובה. המשטרה טרם הסבירה מה הביא אותו לפעול כך. לאחר חמש שעות בשבי, סגן ראש העיר - ספ מיסלבק שוחרר, אך לא ידוע עדיין אם הוא קיבל אישור מהחוטף לעזוב או שברח. בשלב זה, החמוש עדיין מחזיק בשני בני ערובה - גבר ואישה.

יואכים הרמן, שר הפנים הגרמני אמר שהחוטף מוכר למשטרה ובעבר הוא נעצר אחרי שהטריד עובדת בעירייה. סביב בית העירייה נמצאים עשרות רכבי הצלה ומשטרה, המנסים להביא לפתרון המצב. בבניין בו שוהה החטוף,  נמצא גם משרד ראש העיר, התיירות המקומי ומחלקות עירוניות נוספות.

ממתינים מחוץ לעירייה (רויטרס)
החמוש הופיע במקום כמה שעות לפני שמרקל הגיעה לעצרת הבחירות שתוכננה במקום. בשל אירוע החטיפה, צוות הקמפיין של הקנצלרית ביטל את העצרת. על פי חלק מהדיווחים, יש קשר בין החטיפה לבין העצרת המתוכננת. דיווחים אחרים טוענים שהחטיפה בוצעה על רקע אישי. הבחירות הלאומיות בגרמניה צפויות להתקיים ב-22 בספטמבר הקרוב.