אירן מציגה: בית ספר להפלת מל"טים

חזית חדשה במערכה על שמי אירן: תלמידי התיכון ברפובליקה האסלאמית צפויים לקבל בקרוב שיעור בהפלת כלי טיס לא מאויישים - כך מדווח עיתון מקומי המצטט גורם ביטחוני בכיר במדינה

בדרך למטה? מל"ט אמריקני (חדשות 2)

צבא משמרות המהפכה באירן מתכוון להשיק בקרוב תכנית לימודים ייחודית לתלמידי תיכון ברחבי המדינה, תוכנית שבמסגרתה ילמדו התלמידים הצעירים כיצד "לצוד" מטוסים ללא טייס - כך מדווח היום אחד העיתונים הנפוצים ברפובליקה האסלאמית.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בדיווח שפורסם בעיתון "איתמד", צוטט הגנרל עלי פאזלי, אחד הקצינים הבכירים בצבא האירני, כאומר שהמקצוע החדש ליירוט מל"טים יילמד כחלק מתכנית "המוכנות ההגנתית" שתונהג מעתה במערכת החינוך במדינה.

האובססיה של העם האירני עם המטוסים המשייטים בשמי המדינה לא החלה היום. בשנה האחרונה התרסקו שני מל"טים אמריקנים בשמי המדינה - דבר שגרם לחגיגה של ממש בקרב אנשי הצבא המקומיים שהתגאו בהישג ואף הציגו את כלי הטיס לראווה בכלי התקשורת.

המל"ט והמבוכה, ארכיון (חדשות 2)

חודשים ספורים לאחר מכן, הציגו האירנים מל"ט חדשני מתוצרתם - שעל פי הדיווחים הראשוניים התבסס במידה מה גם על המידע שהצליחו לחלץ מהמטוס האמריקני. אך עד מהרה התברר כי מדובר בדגם שמורכב מפיברגלס - דבר שגרם מבוכה רבה לשלטון בטהרן.