מושפל ראש ועם דמעות: הוגש כתב אישום נגד אוסקר פיסטוריוס

אחד האתלטים הנערצים בדרום אפריקה ובעולם כולו הופיע בבית משפט מושפל, שם שמע את כתב האישום שמייחס לו את רצח חברתו הדוגמנית. משפטו יחל רק בחודש מרס, אז ינסה לשכנע שחשב שמדובר בפורץ

האתלט המפורסם מדרום אפריקה אוסקר פיסטוריוס הואשם היום ברצח חברתו הדוגמנית. באולם בית המשפט הוא התפלל ומחה דמעות. בסוף הדיון נקבע שהמשפט עצמו יתחיל בחודש מרס 2014.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

פיסטוריוס קטוע הרגלים בן ה-26, האיש שידוע בכינוי "בלייד-ראנר" מפני שרץ על שני להבים בתחרויות, נכנס היום לבית המשפט בפרטוריה בראש מושפל. הדיון הועבר בשידור ישיר לכל העולם, שראה את הכוכב מהאולימפיאדה הקודמת מחזיק את ידיו ומלמל תפילה שלצידו אחיו קארל ואחותו איימי.

בבית המשפט הוקרא כתב האישום נגד פסטוריוס, האצן הודה שירה בריבה סטינקאמפ דרך דלת חדר השירותים במהלך יום וולנטין האחרון, ה-14 בפברואר. אם סטינקאמפ הייתה בחיים, היא הייתה היום בת 30.

מאיגרא רמה לבירה עמיקתא

פסטוריוס טען להגנתו כי הוא ירה כדי להגן על עצמו אחרי שחשב שפורץ נכנס לביתו בפרטוריה. אבל התובע הדרום אפריקני הזכיר כי "עדי מדינה שמעו במקום אישה צועקת, אחרי כמה רגעים של שקט, ואז נשמעה ירייה ועוד צעקות".

פיסטוריוס וסטינקאמפ (רויטרס)

סטינקאמפ נפגעה בראשה, בידה ובירך לפני שמתה במקום. היא הייתה דוגמנית צמרת וכוכבת בטלוויזיה הדרום אפריקנית.

פיסטוריוס היה אחד הספורטאים המחוזרים יותר במהלך האולימפיאדה האחרונה שנערכה בלונדון. למרות נכותו, הוא התמודד במירוץ ל-400 מטרים וניצח בתחרות הנכים באותו המרחק.