אקדח הטייזר- נשק קטלני או מציל חיים?

הטייזר מוגדר ככלי נשק "לא קטלני" על ידי משטרות רבות ברחבי העולם וגם על ידי היצרן, אבל מנתונים של ארגון "אמנסטי" עולה כי בין השנים בין 2001 ל-2012, יותר מ-500 בני אדם מתו משימוש באקדח. 90% מהקורבנות, לא היו חמושים

האם אקדח הטייזר הוא אמצעי לא קטלני לטיפול בפורעי חוק ובאיומים או שמא זהו כלי נשק מסוכן בידי שוטרים שממהרים ללחוץ על ההדק המרגיע? ביום שלישי שעבר כוחות משטרה בפלורידה ארה"ב, רדפו אחרי צעיר בשם ישראל הרננדז לאך, אומן גרפיטי בן 18. בניסיון לעצור ולהרגיע אותו, ירו בו השוטרים באקדח טייזר. הם אמנם הצליחו להפיל אותו על הקרקע, אבל גם גרמו, כך על פי החשד, למותו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

הרננדז הוא הקורבן האמריקני האחרון אבל לא היחיד כתוצאה משימוש באקדחי הטייזר. כלי הנשק מוגדר כ"לא קטלני" על ידי משטרות רבות ברחבי העולם, אבל מנתונים של ארגון אמנסטי עולה כי בין השנים 2001 ל-2012, יותר מ-500 בני אדם מתו משימוש באקדח, 90% מהקורבנות, לא היו חמושים.

יצרני הטייזר ממשיכים לטעון שהאקדח לא קטלני. הם גם מפרסמים סרטונים שבהם נראים שוטרים סופגים את ירי הטייזר ושורדים. המשטרה האמריקנית טוענת שלמרות ריבוי מקרי המוות, המכשיר "מגן על החיים" Taser International טוענים באתר שלהם כי "חייהם של מאה אלף בני אדם ניצלו בזכות השימוש באקדח ,כשעשו בו שימוש במקום בנשק חם".