חשד בממלכה: הנסיכה דיאנה נרצחה

המשטרה הבריטית בודקת חשד לפיו הנסיכה דיאנה לא נהרגה בתאונת דרכים, אלא נרצחה. טענות שכאלו כבר הועלו בעבר ונדחו בדצמבר 2006, אולם הסקוטלנד יארד בוחן את המידע החדש שהגיע ופתח בבדיקתו

הסקוטלנד יארד בוחן מידע חדש על מותה של הנסיכה מוויילס דיאנה, שממנו עולה חשד כי הנסיכה דיאנה נרצחה. חוקרי המשטרה פתחו בבדיקת הפרטים החדשים שהגיעו לידיהם. על פי הדיווח ברשת סקיי הבריטית, עולה מהמידע שהגיע לחוקרים חשד שלפיו "הנסיכה, בן זוגה דודי אל פיאד ונהג המכונית שבה נסעו נרצחו על ידי חייל בצבא הבריטי".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

האינפורמציה הועברה דרך מקורות צבאיים על ידי זוג הורים לאישה הנשואה לחייל לשעבר, והיא תיבחן על ידי קציני מפיקוד המבצעים והפשעים המיוחדים. כבר בחודש דצמבר 2006 פורסם דוח שחיבר מפכ"ל המשטרה הבריטית לשעבר, לורד סטיבנס, ובו נדחו כל הטענות כי הנסיכה דיאנה נרצחה.

ברשת השידור הבריטית סקיי, שם דיווחו על המידע החדש, טענו כי הסקוטלנד יארד נחושים בדעתם שלא מדובר בפתיחה מחודשת של החקירה משנת 2004, משום שהם כבר בילו שלוש שנים בבדיקת נסיבות המוות. אולם הם לוקחים את המידע ברצינות, וטוענים כי חקירה מחודשת עשויה להיפתח.

ב-31 באוגוסט 1997 הייתה הנסיכה דיאנה מעורבת בתאונת דרכים בפריז, לאחר שעדר של צלמי פפראצי דלק אחרי המכונית שבה נסעה. בכניסה למנהרה, פגע כלי הרכב בצידה הימני והיא התנגשה באחד העמודים התומכים. דיאנה חולצה מזירת התאונה כשהיא עדיין בחיים, אולם בבית החולים נאלצו הרופאים לקבוע את מותה.